سرمایه گذاری فعالیت نسبتا پیچیده ای است که چندین بخش جامعه و اقتصاد را در بر می گیرد . این امر بدون برنامه ریزی ممکن است باعث ایجاد صدمات ناخواسته و غیر منتظره ای شود. با وجود رقابت شدید برای توسعه سرمایه گذاری در جامعه باید برنامه ریزی های مناسبی صورت بگیرد تا بتوان به اهداف توسعه سرمایه گذاری دست یافت .
امروزه اهمیت برپایی نمایشگاه ها و همایش هاى سرمایه گذاری در توسعه اقتصاد جهانی روز به روز در حال افزایش است ، بطوری که براساس بررسیهای انجام شده برپایی نمایشگاه ها هر ساله حداقل ٣٠٠ میلیارد دلار درآمد بطور مستقیم عاید اقتصاد جهانی می کنند.

برپایی نمایشگاه ها بویژه در سطوح محلی ، منطقه ای و بین المللی از جنبه های مختلف موجبات پویایی اقتصاد بومی را فراهم می سازد که از جمله آن کمک به توسعه و رونق صنعت و سرمایه گذاری و نیز حفظ و ارتقاء سطح اشتغال ملی است هدف از برگزارى نمايشگاه تقويت و توسعه صنعت و تاثیرگذارى آن در  اقتصاد كلان كشور و افزايش اشتغال در كشور مى باشد . رابطه متقابلی بین برپایی نمایشگاهها و توسعه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال وجود دارد و نشان میدهد که برپایی یک نمایشگاه  به طور مستقیم تعداد زیادی سرمایه گذار هدفمند را به خود جذب می کند و منجر به رونق اقتصادی در منطقه می شود.

مهمترین پیامد سرماه گذاری نتایج اقتصادی آن است .لذا در تمام کشور ها چه غنی و چه فقیر سعی می شود برای بهره مندی از اقتصاد قوی در برنامه های توسعه اقتصادی جای مهمی برای سرمایه گذار  قائل شوند تا بتوانند در سایه برنامه ریزی های حساب شده هر چه بیشتر سرمایه گذار را جلب و جذب نمایند.جوامع برای افزایش درآمد های خود و رسیدن به اهداف اقتصادی ، باید بر سر جلب نظر سرمایه گذار رقابت کنند و از مهمترین عوامل موفقیت آنها در این راه استفاده از یک شیوه بازاریابی مناسب می باشد.بازاریابی فرایندی اجتماعی و مدیریتی است که بدان وسیله ،افراد و گروه ها می توانند از طریق تولید ،ایجادو مبادله محصولات و ارزش ها با دیگران ، نیازها و خواسته های خود را براورده سازند.
برگزاری نمایشگاه ها علاوه بر اینکه یک ابزار بازاریابی است می تواند به عنوان جاذبه تعداد زیادی سرمایه گذار  را در منطقه جذب کند. نمایشگاههایی که در شهر ها برگزار می گردد،بسته به ابعاد محلی ،ملی و بین المللی ،توجه آن گروه از علاقه مندان را به طور مستقیم یا غیرمستقیم به خود جلب می نماید ودر کنار آن فرصتی برای تبلیغ و شناساندن فرصت های اهلیت شناسی شده به سرمایه گذاران را فراهم می آورد .

track_changes

اهداف ما چه هستند

گستردگی حوزه های فعالیت و اقدامات انجام شده در استان کرمان در حوزه معادن، صنایع، گردشگری ، فولاد ، سیمان، انرژی‌های تجدیدپذیر و ظرفیت های بی شمار  سرمایه گذاری و توسعه در این استان ، ضرورت برگزاری همایش معرفی توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مذکور را بیش از پیش ضروری ساخته است.

رویداد “معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری در استان کرمان”  با هدف ایجاد رابطه تکمیلی بین این صنایع با سرمایه گذاران و ضرورت تقویت این تعاملات برگزار خواهد شد . تعادل بخشی در رابطه بخش صنعت ، تسهیل زمینه‌های صادرات کالاهای نهایی مرتبط با حوزه معادن، صنایع، گردشگری ، فولاد ، سیمان، انرژی‌های تجدیدپذیر ، ایجاد ارزش افزوده و جذابیت های لازم برای کلیه ذینفعان این صنعت بزرگ و راهبردی و افزایش مطلوبیت برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، از دیگر اهداف برپایی این رویداد خواهد بود.

  • توسعه حوزه عمل استان کرمان به منظور انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تأمین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج.
  • افزایش قدرت مقاومت و کاهش آسیب پذیری اقتصاد استان از طریق:
  • توسعه پیوندهای راهبردی و گسترش همکاری و مشارکت با سایر استان های کشور به خصوص استان های همجوار
  • استفاده از دیپلماسی در جهت حمایت از هدف‌های اقتصادی.
  • افزایش کارآمدی و بهره وری و ایجاد ارزش افزوده در تولیدات حوزه انرژی، تقویت رویکرد صادرات محور، تسهیلگری در فعالیت های مرتبط با انرژی های تجدید پذیر و تجدید ناپذیر، توسعه مبتنی بر الزامات زیست محیطی و تقویت نقش و جایگاه شرکت های دانش بنیان از دیگر اهداف و برنامه های این رویداد است که به منظور ترسیم راهبردهای نو و فعالیت های آتی در این حوزه به آن توجه شده است.
  • نگاه جامع و کلان همراه با حضور تمامی ذینفعان این زیست بوم در سال «حمایت از تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» ضرورت مهمی است که برگزارکنندگان رویداد به آن نظر داشته و دستیابی به دستاوردهای قابل توجه در این عرصه راهبردی را انتظار دارند.

اولین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان در تاریخ 28 الی 29 اردیبهشت ماه 1401 با حمایت استانداری و اتاق بازرگانی استان کرمان در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه تحصیلات تکمیلی برگزار خواهد شد. بدینوسیله از علاقمندان دعوت می گردد ضمن مشارکت فعال، آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و تجربیات علمی و فنی خود را در این همایش علمی ارائه نمایند. هدف از برگزاری سالانه این همایش که عموما با حمایت شرکت های فولادی ، مس ، سیمان و دانشگاه های استان برگزار می گردد، ایجاد زمینه مساعد برای برقراری ارتباط میان دست اندر کاران صنایع استان با سرمایه گذاران پایش شده ، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققان و عناصر فعال در اکوسیستم فناوری ، نوآوری، شرکت های دانش بنیان و نیز با مشارکت حوزه تامین مالی و بازار سرمایه شامل حوزه بورس، بانک و بیمه در جهت تبادل نظر به منظور رفع مشکلات موجود و توسعه هر چه بیشتر سرمایه گذاری در صنایع و فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان است.

فرصت ثبت نام را از دست ندهید

لازم به ذکر است با هدف تقویت مباحث محتوایی و طراحی راهبردهای اثرگذار، علاوه بر بخش نمایشگاهی، چندین پنل ، سخنرانی ، نشست علمی ، تخصصی و همایش جانبی با حضور مسئولین و دست اندرکاران، کارشناسان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار  خواهد شد.

keyboard_arrow_up