معرفی همایش2022

کرمان بهشت سرمایه گذاری کشور

سرمایه گذاری فعالیت نسبتا پیچیده ای است که چندین بخش جامعه و اقتصاد را در بر می گیرد . این امر بدون برنامه ریزی ممکن است باعث ایجاد صدمات ناخواسته و غیر منتظره ای شود. با وجود رقابت شدید برای توسعه سرمایه گذاری در جامعه باید برنامه ریزی های مناسبی صورت بگیرد تا بتوان به اهداف توسعه سرمایه گذاری دست یافت .
امروزه اهمیت برپایی نمایشگاه ها و همایش هاى سرمایه گذاری در توسعه اقتصاد جهانی روز به روز در حال افزایش است ، بطوری که براساس بررسیهای انجام شده برپایی نمایشگاه ها هر ساله حداقل ٣٠٠ میلیارد دلار درآمد بطور مستقیم عاید اقتصاد جهانی می کنند.
برپایی نمایشگاه ها بویژه در سطوح محلی ، منطقه ای و بین المللی از جنبه های مختلف موجبات پویایی اقتصاد بومی را فراهم می سازد که از جمله آن کمک به توسعه و رونق صنعت و سرمایه گذاری و نیز حفظ و ارتقاء سطح اشتغال ملی است هدف از برگزارى نمایشگاه تقویت و توسعه صنعت و تاثیرگذارى آن در  اقتصاد کلان کشور و افزایش اشتغال در کشور مى باشد . رابطه متقابلی بین برپایی نمایشگاهها و توسعه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال وجود دارد و نشان میدهد که برپایی یک نمایشگاه  به طور مستقیم تعداد زیادی سرمایه گذار هدفمند را به خود جذب می کند و منجر به رونق اقتصادی در منطقه می شود.
مهمترین پیامد سرمایه گذاری نتایج اقتصادی آن است .لذا در تمام کشور ها چه غنی و چه فقیر سعی می شود برای بهره مندی از اقتصاد قوی در برنامه های توسعه اقتصادی جای مهمی برای سرمایه گذار  قائل شوند تا بتوانند در سایه برنامه ریزی های حساب شده هر چه بیشتر سرمایه گذار را جلب و جذب نمایند.

جوامع برای افزایش درآمد های خود و رسیدن به اهداف اقتصادی ، باید بر سر جلب نظر سرمایه گذار رقابت کنند و از مهمترین عوامل موفقیت آنها در این راه استفاده از یک شیوه بازاریابی مناسب می باشد .
بازاریابی فرایندی اجتماعی و مدیریتی است که بدان وسیله ،افراد و گروه ها می توانند از طریق تولید ، ایجاد و مبادله محصولات و ارزش ها با دیگران ، نیازها و خواسته های خود را براورده سازند.
برگزاری نمایشگاه ها علاوه بر اینکه یک ابزار بازاریابی است می تواند به عنوان جاذبه تعداد زیادی سرمایه گذار  را در منطقه جذب کند. نمایشگاه هایی که در شهر ها برگزار می گردد،بسته به ابعاد محلی ،ملی و بین المللی ، توجه آن گروه از علاقه مندان را به طور مستقیم یا غیرمستقیم به خود جلب می نماید ودر کنار آن فرصتی برای تبلیغ و شناساندن فرصت های اهلیت شناسی شده به سرمایه گذاران را فراهم می آورد .
گستردگی حوزه های فعالیت و اقدامات انجام شده در استان کرمان در حوزه معادن ، صنایع ، گردشگری ، فولاد ، سیمان ، انرژی‌های تجدیدپذیر و ظرفیت های بی شمار  سرمایه گذاری و توسعه در این استان ، ضرورت برگزاری همایش معرفی توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مذکور را بیش از پیش ضروری ساخته است.
رویداد “معرفی فرصت های سرمایه‌گذاری در استان کرمان”  با هدف ایجاد رابطه تکمیلی بین این صنایع با سرمایه گذاران و ضرورت تقویت این تعاملات برگزار خواهد شد . تعادل بخشی در رابطه بخش صنعت ، تسهیل زمینه‌های صادرات کالاهای نهایی مرتبط با حوزه معادن، صنایع، گردشگری ، فولاد ، سیمان، انرژی‌های تجدیدپذیر ، ایجاد ارزش افزوده و جذابیت های لازم برای کلیه ذینفعان این صنعت بزرگ و راهبردی و افزایش مطلوبیت برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، از دیگر اهداف برپایی این رویداد خواهد بود.

  • توسعه حوزه عمل استان کرمان به منظور انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تأمین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج.
  • افزایش قدرت مقاومت و کاهش آسیب پذیری اقتصاد استان از طریق:
  • توسعه پیوندهای راهبردی و گسترش همکاری و مشارکت با سایر استان های کشور به خصوص استان های همجوار
  • استفاده از دیپلماسی در جهت حمایت از هدف‌های اقتصادی.
  • افزایش کارآمدی و بهره وری و ایجاد ارزش افزوده در تولیدات حوزه انرژی، تقویت رویکرد صادرات محور، تسهیلگری در فعالیت های مرتبط با انرژی های تجدید پذیر و تجدید ناپذیر، توسعه مبتنی بر الزامات زیست محیطی و تقویت نقش و جایگاه شرکت های دانش بنیان از دیگر اهداف و برنامه های این رویداد است که به منظور ترسیم راهبردهای نو و فعالیت های آتی در این حوزه به آن توجه شده است.
  • نگاه جامع و کلان همراه با حضور تمامی ذینفعان این زیست بوم در سال «حمایت از تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» ضرورت مهمی است که برگزارکنندگان رویداد به آن نظر داشته و دستیابی به دستاوردهای قابل توجه در این عرصه راهبردی را انتظار دارند.

اولین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان در تاریخ 22 و 23 تیرماه 1401 با محوریت استانداری و اتاق بازرگانی استان کرمان در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه تحصیلات تکمیلی برگزار شد. بدینوسیله علاقمندان ضمن مشارکت فعال، آخرین دستاوردهای تحقیقاتی و تجربیات علمی و فنی خود را در این همایش علمی ارائه دادند. هدف از برگزاری سالانه این همایش که عموما با حمایت شرکت های فولادی، مس، سیمان و دانشگاه های استان برگزار گردید، ایجاد زمینه مساعد برای برقراری ارتباط میان دست اندر کاران صنایع استان با سرمایه گذاران پایش شده ، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققان و عناصر فعال در اکوسیستم فناوری، نوآوری، شرکت های دانش بنیان و نیز با حضور و مشارکت نمایندگان صنایع فعال دارای ظرفیت های سرمایه گذاری و توسعه در حوزه فولاد، مس، سیمان، سنگ آهن، خودروسازی،کشاورزی،انرژی ،گردشگری و صنایع دستی،  شرکت های فعال بخش دولتی و بخش خصوصی، شرکت های دانش بنیان و شتابدهنده ها، عناصر فعال در اکوسیستم فناوری و استارتاپی کشور و نیز با مشارکت حوزه تامین مالی و بازار سرمایه شامل حوزه بورس، بانک و بیمه برگزار شد . هدف همایش در جهت تبادل نظر به منظور رفع مشکلات موجود و توسعه هر چه بیشتر سرمایه گذاری در صنایع و فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان بوده است.

لازم به ذکر است با هدف تقویت مباحث محتوایی و طراحی راهبردهای اثرگذار، چندین نشست تخصصی و همایش جانبی با حضور مسئولین و دست اندرکاران، کارشناسان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار  شده .

• معرفی فرصت های سرمایه گذاری دارای توجیه اقتصادی منطبق با ظرفیت های استان
• معرفی مگاپروژه های پیشران توسعه اقتصادی استان و معرفی روشهای تامین مالی آنها
• معرفی پروژه های زیرساختی استان متناسب با توسعه اقتصادی استان
• راه های تقویت سهم اقتصاد دانش بنیان وفناوری از تولید ناخالص استان
• معرفی پروژه های تامین انرژی از محل منابع تجدید پذیر
• توجه به تولید محصولات / خدمات صادرات محور
• توجه به ظرفیت های موجود و مستتر در کسب وکارهای مجازی واقتصاد دیجیتال

اهداف همایش

توسعه حوزه عمل استان کرمان به منظور انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تأمین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج.
افزایش قدرت مقاومت و کاهش آسیب پذیری اقتصاد استان از طریق:
توسعه پیوندهای راهبردی و گسترش همکاری و مشارکت با سایر استان های کشور به خصوص استان های همجوار
استفاده از دیپلماسی در جهت حمایت از هدف‌های اقتصادی.
افزایش کارآمدی و بهره وری و ایجاد ارزش افزوده در تولیدات حوزه انرژی، تقویت رویکرد صادرات محور، تسهیلگری در فعالیت های مرتبط با انرژی های تجدید پذیر و تجدید ناپذیر، توسعه مبتنی بر الزامات زیست محیطی و تقویت نقش و جایگاه شرکت های دانش بنیان از دیگر اهداف و برنامه های این رویداد است که به منظور ترسیم راهبردهای نو و فعالیت های آتی در این حوزه به آن توجه شده است.
دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی
معرفی و ارائه پروژهها و فرصتهای قانونی و مزایای سرمایه گذاری در استان
تبادل اطلاعات و ارتباط بیش تر اقتصاد استان با سایر کشورها، جهت انتقال دانش فنی و برقراری مراودات تجاری و صنعتی
تشویق به مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی و سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری در استان
ایجاد زمینه های مساعدتر برای مشارکت سرمایه گذاران در استان
جذب سرمایه به استان و رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال
معرفی قابلیت های نهادهای مالی داخلـی و خارجـی نهادهای مالی داخلی
انتقال تجربیات و دانش بین المللی بازار سرمایه به در بورس اوراق بهادار در صنایع مختلف
معرفی محصولات و توانمندی های شرکت های حاضر استان با بازارهای مشابه در کشور
افزایش ظرفیت ها در جهت رقابت بازار پول و سرمایه
معرفی جدیدترین فرصت های سرمایه گذاری در گذاری در طرح های مختلف استان
معرفی جدیدترین طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری بخش های سرمایه گذاری
تشویق مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی در پروژه های توصیف موقعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان
شناساندن فضای حاکم بر استان به سرمایه گذاران خارجی و دست اندرکاران، متولیان و سایر نهادهای مرتبط با حوزه سرمایه
بررسی چالش های سرمایه گذاران با حضور مسئولین و تلاش درجهت رفع مشکلات و مشارکت بیشتر سرمایه گذاران خارجی

حامیان اصلی برگزای همایش فرصت های سرمایه گذاری کرمان

استانداری کرمان
حامی معنوی
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی
دبیرخانه اجرایی
دانشگاه تحصیلات تکمیلی
میزبان همایش
سازمان برنامه و بودجه
حامی معنوی
شرکت ملی صنایع مس ایران
اسپانسر برگزاری
keyboard_arrow_up