اخبار و تازه ها

احصاء ۲۰۰ پروژه سرمایه‌گذاری در استان کرمان/انجام مراحل اولیه تدوین اطلس سرمایه‌گذاری استان

به گزارش دبیرخانه همایش فرصت های سرماه گذاری در استان کرمان  (کرمان آیدکس 2022 ) ، همایش دو روزه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان عصر امروز ۲۲ تیر ماه با حضور جمعی از مقامات کشوری و استانی، سرمایه‌گذاران و مدیران ‌عامل شرکت‌های صنعتی و معدنی استان در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی و فناوری‌های پیشرفته(هایتک) افتتاح شد.
حسین مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان در این همایش گفت: تمام حوزه‌های اقتصادی استان که دارای فرصت‌های سرمایه‌گذاری بودند در جریان برگزاری این همایش بررسی شد.
وی افزود: به دنبال استخراج نتایج کاربردی از این همایش هستیم و امیدواریم حاصل پنل‌های ۱۶ گانه، خروجی مورد انتظار زمان‌بندی شده و کمّی را به دست آوریم.
مهرابی ادامه داد: ۲۰۰ پروژه سرمایه‌گذاری در استان استخراج شده که مبالغ، راه‌ها، نرخ بازدهی و مزیت‌های رقابتی آنها مشخص است و امیدواریم به نوعی قرارداد برای تامین مالی و یا رفع موانع آنها دست پیدا کنیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان از انجام مراحل اولیه تدوین اطلس سرمایه‌گذاری استان خبر داد و گفت: امیدواریم با تکمیل اطلاعات مربوطه، لکه های سرمایه گذاری در استان را مشخص کنیم و در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسانیم.
مهرابی اظهار داشت: پروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان باید از محل صندوق توسعه ملی، تامین مالی شوند که در مورد چند پروژه بزرگ به جمع بندی رسیده‌ایم.
وی گفت: مهم این است که در پایان این همایش به احکام راهبردی مبتنی بر بهره‌وری دست یابیم و آنها را در برنامه‌های کلان جایگزین کنیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان به شعار سال و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره داشت و افزود: تلاش ما بر این است که اعتبارات و تسهیلات تکمیلی را به حوزه مزیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان سوق دهیم.
مهرابی اضافه کرد: برداشتن موانع بر سر راه توسعه و سرمایه‌گذاری و مقرارت زائد را در نظر داریم تا با سرعت بیشتری در مسیر توسعه استان گام برداریم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان ۲۲ و ۲۳ تیر ماه در محل سالن همایش‌های دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی و فناوری‌های پیشرفته ماهان (هایتک) در حال برگزاری است.
در این مراسم از کتاب فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان نیز رونمایی و نمایشگاه ‘کرمان آیدکس ۲۰۲۲’ افتتاح شد.
مشاور ارشد معاون علم و فناوری ریاست جمهوری، معاون وزیر راه و شهرسازی، عضو هیأت مدیره صندوق توسعه ملی، رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی ایران، نماینده ولی‌فقیه در استان، رئیس کل دادگستری کرمان و جمعی از مدیران کل در این آیین حضور داشتند.

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست