استاندار کرمان: ظرفیت های مختلف استان زیر سایه معادن قرار گرفته اند

 

استاندار کرمان گفت: عمده ظرفیت های استان زیر سایه بلند معادن قرار گرفته اند و به همین دلیل کمتر دیده شده اند و سرمایه گذاری کمتری در حوزه های مختلف صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، محمدمهدی فداکار، در نشست برنامه ریزی و هماهنگی برای برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان (کرمان آیدکس1403)، با تاکید بر اینکه اصل سرمایه گذاری در استان بسیار مهم است، افزود: هدف از سرمایه گذاری در ظرفیت های مختلف استان رها شدن از اقتصاد صرف معدنی است که باید برای تحقق آن جسارت لازم وجود داشته باشد. وی با اشاره به اینکه ارزش افزوده در همه بخش های اقتصادی وجود داردکه به آن کمتر پرداخته شده است، ادامه داد: تاثیر معادن در استان ایجاد اشتغال و برخی مصیبت های آنهاست وگرنه درآمد آن ها مربوط به سهامداران است.

فداکار، تصریح کرد: در اولین همایش کرمان آیدکس کارها، پژوهش ها و فعالیت های تحقیقاتی خوبی  ارائه و انجام شد و برای دومین دوره باید بیشتر کار شود تا بتوان ظرفیت های استان را برای جذب سرمایه گذار بیشتر معرفی کرد. استاندار کرمان، خاطرنشان کرد: در کرمان آیدکس 1403 دعوت از کرمانی های سرمایه گذار در سایر استان های کشور و سایر کشورهای جهان، معرفی و آماده سازی حرفه ای پروژه های سرمایه گذاری، معرفی چندین پروژه با نیازهای زیرساختی آن و اطلاع رسانی همه جانبه این همایش باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

کرمان آیدکس حرکت تحول آفرین به سمت اقتصاد دانش بنیان است

در ادامه این نشست رئیس اتاق کرمان گفت: همایش کرمان آیدکس 1403 حرکت تحول آفرینی در مسیر عبور از اقتصاد منابع بنیان به سمت اقتصاد دانش بنیان خواهد بود. سیدمهدی طبیب زاده افزود: ما استان مصرف کننده ارزش افزوده هستیم و باید با استفاده از چنین همایش هایی زنجیره ارزش را تعریف کرد.

وی ادامه داد: برای برگزاری این همایش اقداماتی برنامه ریزی، پژوهش ها و محتواهایی تهیه و اقداماتی آغاز شده و با توجه به اینکه زمان زیادی تا برگزاری همایش وجود ندارد، باید بر روی اهداف و چگونگی برگزاری این همایش تمرکز و فعالیت کرد. طبیب زاده تصریح کرد: اتاق کرمان پلتفرمی را برای ارائه همه اطلاعات، ظرفیت ها و محدودیت های دستگاه های مرتبط با سرمایه گذاری تهیه کرده که امیداریم همه دستگاهها از آن استقبال و موارد مورد نیاز را در این پلتفرم بارگذاری کنند.

دعوت از بنگاه های اقتصادی بزرگ کشور در کرمان آیدکس 1403

در ادامه رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و امورزیربنایی اتاق کرمان ضمن ارائه گزارشی از رویداد کرمان آیدکس 1401 و برنامه های جانبی آن گفت: در همایش کرمان آیدکس 1403 بر اساس مصوبه هیات رئیسه اتاق ایران قرار است از همه بنگاه های اقتصادی کشور به عنوان اعضای اتاق ایران دعوت شود تا فرصت های سرمایه گذاری استان به آنها بیشتر معرفی شود. علی نقوی، افزود: از همه تجربیات رویداد گذشته برای برگزاری هر چه بهتر کرمان آیدکس سال آینده استفاده خواهیم کرد و دبیرخانه این همایش فعالتر به کار خود ادامه خواهد داد.

وی تصریح کرد: از دستگاه های مختلف استان مانند اداره کل ارشاد برای در اختیار قرار دادن تالار فرهنگ و هنر برای برگزاری همایش، شهرداری برای اطلاع رسانی شهری، فرودگاه کرمان برای قرار دادن ماکت مربوط به همایش و سایر دستگاه ها درخواست داریم برای کمک به برگزاری هر چه بهتر همایش هماهنگی لازم را با اتاق کرمان انجام دهند.

گفتنی است در این نشست جمعی از مدیران استان به بیان نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با برگزاری همایش کرمان آیدکس پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up