اخبار و تازه ها

همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان برگزار می شود

همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان 22 و 23 تیرماه جاری در مرکز همایش های دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری پیشرفته کرمان (هایتک) برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، نشست مطبوعاتی مربوط به این همایش با حضور رئیس اتاق کرمان، معاونان عمرانی و اقتصادی استانداری کرمان، دبیر همایش و اصحاب رسانه برگزار شد. رئیس کمیسیون امور زیربنایی و سرمایه گذاری اتاق کرمان و دبیر همایش در این نشست گفت: 200 عنوان پروژه برای معرفی به سرمایه گذاران از بین هزار و 500 پروژه مطرح شده انتخاب شده که در 16 پنل تخصصی ارائه خواهند شد.

علی نقوی، با اشاره به اینکه از جدیدترین روش ها برای جذب سرمایه گذار در این همایش استفاده خواهد شد، اظهار کرد: از 300 هلدینگ بزرگ کشور و 10 نهاد مالی برای شرکت در این همایش دعوت به عمل آمده است. وی بیان کرد: دبیرخانه این همایش وظیفه دارد بعد از برگزاری این همایش، ارتباط با سرمایه گذاران و پیگیری های لازم برای دریافت مجوزها انجام دهد و حداقل در یک برنامه پنج ساله شتاب مناسبی در سرمایه گذاری استان صورت گیرد.

در ادامه رئیس اتاق کرمان گفت: راه اندازی شرکت توسعه زیرساخت های استان یکی از خروجی های مدنظر این همایش است که قرار است 200 هزار میلیارد تومان پروژه در این همایش ارائه شود. سیدمهدی طبیب زاده بیان کرد: اساسی ترین نیاز کرمان برای حمایت و روان تر شدن سرمایه گذاری در استان پرداختن به تامین گاز مورد نیاز پروژه هاست زیرا در آینده ای نه چندان دور پروژه هایی که قرار است احداث شوند، بدون تامین گاز بر زمین خواهند ماند. وی اظهار کرد: این تامین گاز مورد نیاز با راه اندازی و تکمیل خط انتقال یازدهم سراسری گاز کشور محقق می شود که در حال حاضر برای تحقق این مهم یک میلیارد دلار بودجه لازم است. طبیب زاده خاطرنشان کرد: بعد از گاز، زیرساخت هایی مانند برق، آب، تامین مالی و صدور مجوزها مهمترین موارد استان برای سرمایه گذاری محسوب می شوند.

معاون عمرانی استانداری کرمان نیز در ادامه این نشست گفت: سال گذشته در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان، کارگروهی با هدف تامین متناسب نیاز تکمیل زیرساخت ها و توسعه شکل گرفت و قرار شد بسته هایی از فرصت ها برای جذب سرمایه گذار آماده شود. سیدمصطفی آیت اللهی موسوی افزود: این همایش با همایش های قبلی متفاوتر برگزار خواهد شد زیرا یک سال کار کارشناسی انجام شده و باید با همکاری و هماهنگی یکدیگر به بهترین شکل این همایش برگزار شود. وی با بیان اینکه اگر در پروژه های آب، برق و گردشگری بتوانیم سرمایه گذار جذب کنیم به سود استان خواهد بود، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی استان در سال های گذشته متاسفانه نتوانستند در جذب سرمایه گذار و دادن مجوزها خوب عمل کنند و برخی سرمایه گذاران منصرف شده اند. در ادامه معاون امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: با توجه به اینکه بیشتر سیاستگذاری های کشور دچار روزمرگی و مسائل کوتاه مدت شدند، در این همایش هدف چشم انداز بلندمدت برای تامین زیرساختهاست. حسین مهرابی افزود: دولت از نظر مکانات و هزینه امکان ایجاد زیرساخت های مورد نیاز استان را ندارد و برای گذار از این اقتصاد سنتی، باید خدمات دارای رقابت مزیتی بیشتر ارائه و مزیت ها آشکار شود.

گفتنی است در این نشست خبرنگاران پرسش های خود در رابطه با فرصت های سرمایه گذاری استان را مطرح کردند.

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up