اخبار و تازه ها

کرمان آیدکس/ سرمایه گذاری احداث نیروگاه خورشیدی بررسی شد

در نشست اندیشکده انرژی اتاق کرمان با حضور سیدمهدی طبیب زاده رئیس و عباس جبالبارزی عضو هیات رئیسه اتاق کرمان و حسین مهرابی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان و جمعی از فعالان اقتصادی، سرمایه گذاری احداث چند نیروگاه خورشیدی در مجموع 350 مگاوات در کرمان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان، پس از برگزاری همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان (کرمان آیدکس2022) سرمایه گذارانی برای سرمایه گذاری از پروژه های مختلف استقبال کردند که در راستای تسهیل سرمایه گذاری در کرمان، این نشست با سرمایه گذاران احداث نیروگاه خورشیدی برگزار شد.
در این نشست رفع موانع سرمایه گذاری در این مورد بررسی و پیشنهادهای لازم برای احداث چند نیروگاه و تولید برق برای ارسال به سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق(ساتبا) تهیه شد.
سرمایه گذاران در این نشست خواستار تسهیل در شرایط دشوار شرکت در مناقصه و اخذ ضمانتنامه های سنگین از سرمایه گذار در ساتبا شدند و همچنین پرداخت به موقع هزینه برق خریداری شده توسط وزارت نیرو و جبران تاخیرها با پرداخت جریمه های تصاعدی، پیشنهاد دیگر سرمایه گذاران در این رابطه بود.
گفتنی است مقرر شد موارد و پیشنهادهای مطرح شده از طریق استانداری کرمان در سطح ملی مطرح و پیگیری شود.سرمایه گذاران مذکور احداث نیروگاه در سه منطقه راین، زرند و باغ چمن بم را مدنظر قرار داده اند.

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up