اخبار و تازه ها

کرمان در حال توسعه است و به‌عنوان بهشتی برای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری تبدیل می‌شود

نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بسته حمایتی برای صادرکنندگان در کشورهای دیگر وجود دارد و ما نه تنها برای صادرکنندگان این بسته را نداریم بلکه بسته تنبیهی هم برای آنها داریم و امروز بیش از 6 هزار حساب تجار و صادرکنندگان ما مسدود شده است.

شهباز حسن‌پور اظهار داشت: کرمان در حال توسعه است و به‌عنوان بهشتی برای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری تبدیل می‌شود.

وی بیان داشت: کمتر از 10 سال قبل در استان کرمان سنگ آهن را به صورت مستقیم به کشورها و استان‌های مختلف صادر می‌کردیم، اما این خام‌فروشی در کمتر از پنج سال با همت سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به کنستانتره، گندله، آهن‌اسفنجی، شمش و فرآورده‌های فولادی تبدیل شده است و امروز صادرکننده فرآورده‌های فولادی هستیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از وجود معادن عظیم سنگ‌آهن در استان کرمان سخن به‌میان آورد و ادامه داد: زنجیره فولاد در استان کرمان تکمیل شده است در حالی که این اتفاق در هیچ استانی نیفتاده است.

حسن‌پور اضافه کرد: وحدت و انسجام در استان کرمان وجود دارد و ستاد راهبردی استان کرمان با محوریت امام جمعه و دبیری استاندار راه‌اندازی شده و در کشور بی‌نظیر است.

وی بدون اشاره مستقیم به اختلافات نمایندگان استان کرمان تصریح کرد: ما اعضای مجمع نمایندگان با هر سلیقه سیاسی دور هم جمع می‌شویم و برای توسعه و پیشرفت کرمان هیچ دعوایی با هم نداریم.

حسن‌پور از پیش‌بینی 400 هزار میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری برای استان کرمان در 1404 خبر داد و خاطرنشان کرد: 60 هزار میلیارد تومان تولید ورق رنگی را طی سه سال آینده خواهیم داشت و کشور را در واردات ورق بی‌نیاز می‌کنیم.

وی افزود: مردم همه هستی خود را پای نظام و انقلاب گذاشته‌اند و این زیبنده یک فرد کارآفرین و تولیدکننده نیست که ده‌ها دغدغه داشته باشد و هر روز یک بخش‌نامه خلق‌الساعه را ببیند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مردم ثابت کردند برای سرمایه‌گذاری آمادگی دارند و نیازمند این هستیم تا دولتمردان ارتباط را با همه کشورها به ویژه کشورهای منطقه به‌نحوی برقرار کنند که تولیدکننده ما دغدغه‌ای برای صادرات نداشته باشد و نباید مردم دغدغه برگشت پول را داشته باشند.

حسن‌پور متذکر شد: بسته حمایتی برای صادرکنندگان در کشورهای دیگر وجود دارد و ما نه تنها برای صادرکنندگان این بسته را نداریم بلکه بسته تنبیهی هم برای آنها داریم به طوری که کشاورز با هزار و یک مشکل محصول را صادر کرده است و امروز بیش از 6 هزار حساب تجار و صادرکنندگان ما مسدود شده است و اگر این حرف‌ها را اینجا نگوییم، کجا بگوییم.

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست