اخبار و تازه ها

کرمان در حال توسعه است و به‌عنوان بهشتی برای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری تبدیل می‌شود

نائب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بسته حمایتی برای صادرکنندگان در کشورهای دیگر وجود دارد و ما نه تنها برای صادرکنندگان این بسته را نداریم بلکه بسته تنبیهی هم برای آنها داریم و امروز بیش از 6 هزار حساب تجار و صادرکنندگان ما مسدود شده است.

شهباز حسن‌پور اظهار داشت: کرمان در حال توسعه است و به‌عنوان بهشتی برای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری تبدیل می‌شود.

وی بیان داشت: کمتر از 10 سال قبل در استان کرمان سنگ آهن را به صورت مستقیم به کشورها و استان‌های مختلف صادر می‌کردیم، اما این خام‌فروشی در کمتر از پنج سال با همت سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به کنستانتره، گندله، آهن‌اسفنجی، شمش و فرآورده‌های فولادی تبدیل شده است و امروز صادرکننده فرآورده‌های فولادی هستیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از وجود معادن عظیم سنگ‌آهن در استان کرمان سخن به‌میان آورد و ادامه داد: زنجیره فولاد در استان کرمان تکمیل شده است در حالی که این اتفاق در هیچ استانی نیفتاده است.

حسن‌پور اضافه کرد: وحدت و انسجام در استان کرمان وجود دارد و ستاد راهبردی استان کرمان با محوریت امام جمعه و دبیری استاندار راه‌اندازی شده و در کشور بی‌نظیر است.

وی بدون اشاره مستقیم به اختلافات نمایندگان استان کرمان تصریح کرد: ما اعضای مجمع نمایندگان با هر سلیقه سیاسی دور هم جمع می‌شویم و برای توسعه و پیشرفت کرمان هیچ دعوایی با هم نداریم.

حسن‌پور از پیش‌بینی 400 هزار میلیارد تومانی سرمایه‌گذاری برای استان کرمان در 1404 خبر داد و خاطرنشان کرد: 60 هزار میلیارد تومان تولید ورق رنگی را طی سه سال آینده خواهیم داشت و کشور را در واردات ورق بی‌نیاز می‌کنیم.

وی افزود: مردم همه هستی خود را پای نظام و انقلاب گذاشته‌اند و این زیبنده یک فرد کارآفرین و تولیدکننده نیست که ده‌ها دغدغه داشته باشد و هر روز یک بخش‌نامه خلق‌الساعه را ببیند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مردم ثابت کردند برای سرمایه‌گذاری آمادگی دارند و نیازمند این هستیم تا دولتمردان ارتباط را با همه کشورها به ویژه کشورهای منطقه به‌نحوی برقرار کنند که تولیدکننده ما دغدغه‌ای برای صادرات نداشته باشد و نباید مردم دغدغه برگشت پول را داشته باشند.

حسن‌پور متذکر شد: بسته حمایتی برای صادرکنندگان در کشورهای دیگر وجود دارد و ما نه تنها برای صادرکنندگان این بسته را نداریم بلکه بسته تنبیهی هم برای آنها داریم به طوری که کشاورز با هزار و یک مشکل محصول را صادر کرده است و امروز بیش از 6 هزار حساب تجار و صادرکنندگان ما مسدود شده است و اگر این حرف‌ها را اینجا نگوییم، کجا بگوییم.

آخرین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up