سوالات متداول

:: عنوان همایش و نمایشگاه : اولین همایش تخصصی فرصت های سرمایه گذاری در استان کرمان
:: عنوان اختصاری : KERMAN : Investors’ paradise
:: نوع همایش  :  تخصصی
:: زمان برگزاری : 28 , 29  اردیبهشت 1401  برابر با  18 و 19  می   2022
:: ساعت بازدید :  10 صبح تا 6 بعد از ظهر
:: مکان برگزاری : محل دائمی نمایشگاه های دانشگاه تحصیلات تکمیلی و فناوری های پیشرفته کرمان
:: فضای کلی تحت پوشش : حدود 1000 مترمربع
:: برگزارکننده : اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی استان کرمان  با همکاری استانداری کرمان
:: شماره های تماس :  22222222 (6خط) /   4 – 222222 – 0919
:: فکس : 22222222
:: ایمیل : info@KERMANITEX.com
:: سایت اینترنتی : www.KERMANITEX.com

Iconbox Title

Click here to add your own text

Iconbox Title

Click here to add your own text

Iconbox Title

Click here to add your own text

Iconbox Title

Click here to add your own text

 1. ضمن استقبال از توجه و تمایل آن واحد محترم نسبت به حضور در اولین همایش فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان ، توجه جنابعالی را به این نکته جلب می نماید که عدم مطالعه کامل مقررات نمایشگاهها از سوی شرکت کنندگان محترم همواره باعث بروز پاره ای مشکلات در امر برپایی نمایشگاه می شود که ناشی از عدم آگاهی ایشان از قوانین و ضوابط مصوب و مصرح در این خصوص می باشد. لذا از کلیه متقاضیان محترم تقاضا می شود قبل از تکمیل نمودن فرم ثبت نام و حضور در نمایشگاه این مقررات را بطور کامل و دقیق مطالعه فرمایند. تکمیل و تحویل فرم ثبت نام از سوی شرکت کننده به برگزارکننده بدین معنی تلقی میشود که متقاضی مشارکت در نمایشگاه بدواً مقررات مربوطه را مطالعه نموده و با علم و آگاهی کامل از قوانین موجود نسبت به انجام مراحل ثبت نام و حضور در نمایشگاه اقدام نموده است. لذا مسئولیت هرگونه اقدام یا ناهماهنگی که به دلیل عدم آگاهی از مقررات نمایشگاه از سوی شرکت کنندگان صورت پذیرد بر عهده ایشان بوده و برگزارکننده از عواقب ناشی از آن مبرا می باشد مقررات نمایشگاهی برای کلیه شرکت کنندگان محترم صرفنظر از متراژ غرفه ، میزان هزینه ای که برای مشارکت خود میکنند و یا ارزی یا ریالی بودن مشارکت ایشان لازم الاجرا است. لذا خواهشمند است تنها درصورت قبول آنها نسبت به امضاء فرمهای مشارکت و حضور در نمایشگاه اقدام فرمایید .

با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

تمامی فرمهای لازم جهت مشارکت متقاضیان محترم بر روی وب سایت نمایشگاه موجود میباشد . لذا خواهشمند است با مراجعه به لینک های مختلف سایت فرمهای مربوطه را پرینت گرفته و پس از تکمیل و مهر و امضاء ، در مهلت تعیین شده آنها را به ستاد نمایشگاه تحویل فرمایید .
برگزارکننده در پذیرش یا رد درخواستها اختیار تام دارد .
مقتضی است کل هزینه مشارکت بر اساس فضای مورد درخواست به هنگام ثبت نام به شماره حساب اعلام شده پرداخت و رسید آن به همراه فرمهای درخواست مشارکت به برگزارکننده تحویل گردد .
واگذاری مکان غرفه براساس اولویت ثبت نام میباشد . بدین معنی که متقاضیانی که سریعتر نسبت بهتکمیل فرایندثبت نام خود اقدام نمایند ، به هنگام واگذاری غرفه بر سایرین تقدم خواهند داشت .
لطفاً قبل از تایید اعلام از سوی برگزارکننده نسبت به واریز وجوه اقدام ننمایید . واریز وجه ثبت نام قبل از تأیید برگزارکننده اولویتی را برای واریز کننده ایجاد نمی کند .
پس از تعیین محل غرفه ، برگزارکننده نسبت به رزرو غرفه مذکور و صدور پیش فاکتور جهت واریز وجه ثبت نام اقدام مینماید. پیش فاکتور صادره تا مهلتی که در آن قید شده معتبر بوده و پس از آن در صورت عدم واریز وجوه مقرر، برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت حفظ غرفه برای متقاضی نداشته و نسبت به واگذاری آن به سایر متقاضیان اقدام خواهد نمود .
براساس ابلاغ سازمان امور مالیاتی کشور به تمامی مبالغ قابل پرداخت توسط شرکت کنندگان، 9% مالیات بر ارزش افزوده اضافه میشود .
در صورتی که براساس اعلام مراجع موثق ، متقاضی ثبت نام ، در هر نمایشگاه دیگری سابقه تخطی از مقررات و یا عدم تسویه حساب کامل در نمایشگاهی را داشته باشد ، برگزارکننده میتواند در هر مرحله ای از ثبت نام و حتی در صورت پرداخت هزینه مشارکت ، ثبت نام متقاضی را لغو و وجوه پرداختی را مسترد نماید . در این زمینه انجمن برگزارکنندگان نمایشگاهها به عنوان مرجع اصلی جهت اعلام موارد تخلف شناخته میشود .
درصورت پرداخت وجه مشارکت بصورت چک، تنها چک شرکت متقاضی قابل پذیرش بوده و برگزارکننده از پذیرفتن چک اشخاص و یا چک سایر افراد حقیقی یا حقوقی معذورمیباشد .
10 . درج مشخصات شرکت کنندگان و شرح فعالیت آنها در کتاب رسمی نمایشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی به طور رایگان توسط برگزارکننده انجام خواهد شد. این امر اجباری بوده و شرکت کنندگان محترم به منظور گردآوری مجموعه ای پربار و مفید ملزم به ارائه به موقع اطلاعات و مشخصات خود به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بطور کامل میباشند  .
11.نام هرغرفه دقیقاً باید با عنوانی که با آن ثبت نام شده و در فرم ثبت نام ذکر شده یکسان باشد . درصورتی که نام غرفه با عنوان ثبت نام شده مغایر باشد به عنوان تخلف محسوب شده و غرفه مربوطه اجازه کار نخواهد داشت .
اطلاعات تکمیل شده توسط شرکت کنندگان در فرم کتاب به همان صورت در کتاب نمایشگاه درج می شود و در صورت نقص یا عدم صحت آنها مسئولیتی متوجه برگزارکننده نخواهد بود .
درخواست اعمال هر گونه تغییری در مندرجات فرم ثبت نام یا سایر فرمها، تنها بصورت مکتوب از سوی شرکت کننده امکانپذیر خواهد بود .
در نمایشگاههایی که ثبت آنها به صورت اینترنتی انجام میشود ، براساس قوانین سایبری فضاهای مجازی ، تکمیل اینترنتی فرمها و عبور از مراحل مختلف و درنهایت پرداخت وجه ثبت نام برای متقاضیان تعهدآور بوده و حتی درصورت عدم تکمیل و ارائه فیزیکی فرم ثبت نام و تعهدنامه های مربوطه ، به منزله امضاء فرمها و التزام به رعایت کامل مقررات میباشد .

  1. تمامی شرکت کنندگان محترم صرفنظر از اینکه غرفه با تجهیزات یا خودساز انتخاب مینمایند میباید به همراه فرم ثبت نام خود ، یک فقره چک ضمانت اجرای مقررات (که پس از امضاء فرم ثبت نام به منزله تعهد ایشان خواهد بود) به ستاد نمایشگاه تحویل نمایند . موارد تضمین عمدتاً شامل تضمین رعایت قوانین ارزی ریالی ، مقررات غرفه سازی و تخریب به موقع غرف خودساز و خروج تجهیزات و ضایعات غرفه ها ، جبران خسارتهای احتمالی به سازه و تأسیسات نمایشگاه ، تضمین پرداخت بدهی های باقی مانده و موارد مشابه میباشد . مبلغ وجه تضمین ، به ازاء هرمترمربع فضای ریالی 30/000/000 ریال میباشد که بخش عمده این وجه ، مربوط به رعایت مقررات ارزی ریالی نمایشگاه است .  بنابراین شرکت کنندگانی که فقط فضای ارزی درخواست مینمایند از ارائه این مبلغ معاف میباشند ولی میباید بابت تضمین سایر مقررات و تأمین مبلغ خسارات احتمالی چک تضمینی به مبلغ 5/000/000 ریال به ازاء هر مترمربع غرفه ارزی خود به ستاد تحویل نمایند . ضمناً در متن چک تضمین فقط عبارت در “وجه شرکت بین المللی بازرگانی و نمایشگاهی تهران” درج شده و از ذکر عباراتی نظیر “بابت تضمین” یا “بابت مشارکت” و امثالهم خودداری گردد درغیر این صورت مورد قبول نبوده و عودت میگردد . بدیهی است پس از پایان نمایشگاه و در صورت انجام تسویه حساب کامل توسط شرکت کننده  چک تضمین مسترد خواهد گشت . استرداد چک تضمین منوط به اعلام مدیریتهای مختلف در شرکت سهامی نمایشگاهها مبنی بر عدم بروز خسارت و عدم تعلق جرایم مربوط به رعایت مقررات است که این زمان معمولاً تا یک ماه پس از خاتمه نمایشگاه به طول می انجامد .  

  با تکمیل فرم ثبت نام ، شرکت کننده برگزارکننده را مجاز مینماید تا درصورت هرگونه عدول از مقررات  یا ایراد خسارت که مستلزم پرداخت هزینه یا جریمه ای از سوی غرفه دار باشد از محل این چک برداشت نماید . بدیهی است هرگونه همکاری بعدی ستاد با شرکت کنندگان اعم از واگذاری غرفه و صدور مجوزهای لازم ، منوط به دریافت چک تضمین خواهد بود .. با توجه به اینکه این تضمین بابت ضمانت اجرای کامل تمامی مقررات نمایشگاه است لذا صرفاً باید از سوی شرکت کننده در نمایشگاه (فقط چک شرکت) صادر گردد و چک پیمانکار غرفه سازی یا چک شخص قابل قبول نمیباشد .

با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

  1. فقط کالاهایی مجاز به ارائه در نمایشگاه می باشند که در چارچوب موضوع نمایشگاه تعریف شده و در قالب پروفایل کالایی در اختیار شرکت کنندگان قرار میگیرد .
  2. ارائه گواهی استاندارد برای کالاها و محصولاتی که از سوی سازمان استاندارد مشمول استاندارد اجباری هستند الزامی است .
  3. فروش مستقیم کالا ها در محل غرفه و در ایام برپایی نمایشگاه ممنوع می باشد. لیکن بازاریابی کالا یا خدمات و صدور فاکتوردر محل نمایشگاه و تحویل آنها در محل فروشگاه یا شرکت بلامانع است .
  4. درصورتی که شرکت کننده در غرفه خود اقدام به نمایش کالای شرکت دیگری نموده و یا تبلیغی مبنی بر نمایندگی شرکت دیگری می نماید ، ضروری است نامه مکتوب مبنی بر رضایت شرکت اصلی جهت نمایش کالا یا تبلیغات خود را به ستاد برگزاری نمایشگاه ارائه نماید .
  5. حضور پرسنل مطلع جهت معرفی محصول یا خدمات و ارائه توضیحات لازم به بازدیدکنندگان و مخاطبین ، در تمام مدت برگزاری نمایشگاه در داخل غرفه ضروری است . برپایی غرفه خالی بدون دکوراسیون مناسب و بدون حضور پرسنل غرفه ، منافی هدف و روح برگزاری نمایشگاه است و بی احترامی به مخاطبین و سایر مشارکت کنندگان محسوب میشود .

با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

  1. در صورتی که نمایش کالا با برند یا نام ایرانی که توسط واحد تولیدی صنعتی دارای پروانه بهره برداری و گواهی فعالیت صنعتی، کارت شناسایی کارگاه معتبر و یا واحد تولیدی صنفی دارای پروانه صنفی تولیدی در داخل کشور یا مناطق آزاد تجاری یا ویژه اقتصادی تولید میگردد صورت پذیرد کالا ایرانی محسوب و هزینه ها به صورت ریالی دریافت میگردد. ارائه مدارک معتبر در این خصوص ضروری است .
  2. کالاهایی که با مشخصات مندرج در بند فوق تحت لیسانس یا محصول مشترک کشورهای خارجی ، در داخل کشور یا مناطق آزاد تجاری تولید و با نام ایرانی ارائه میگردند ایرانی محسوب شده و هزینه ها به صورت ریالی دریافت خواهد شد . لیکن در صورتی که با مارک خارجی تبلیغ گردند هزینه های مربوطه به صورت 70 % ریالی و30 % ارزی محاسبه خواهد شد .
  3. کالاهایی که با مارک خارجی ثبت شده و براساس سرمایه گذاری مشترک شرکتهای ایرانی و خارجی در ایران تولید میگردد و دارای مجوزهای مربوطه از وزارت امور اقتصادی و دارائی و مصوبه هیأت دولت میباشند ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی خواهند بود .
  4. نمایش نمونه کالای خارجی به منظور معرفی کالای تولید داخل ، توسط واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری از مراجع ذیربط ، درصورت تجمیع نمونه کالا در حداقل فضا (به تناسب نوع و ابعاد نمونه) و عدم اقدام به بازاریابی آن ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی میباشد. در این حالت باید مارک کالای خارجی پوشانده شود .
  5. عرضه هرگونه کالای خارجی و تبلیغ واردات کالا به هر نحو و یا حتی نمایش پوستر، بروشور، کاتالوگ ، فیلم یا عکس کالا یا شرکت خارجی و بطور کلی هرگونه تبلیغ برای کالای خارجی صرفنظر از نحوه ورود آن به کشور و حتی در صورتیکه شرکت عرضه کننده کالا ایرانی باشد، خارجی محسوب شده و هزینه غرفه کلاً بصورت ارزی محاسبه می شود .
  6. درج هرگونه نام یا لوگوی خارجی در داخل بروشور، کاتالوگ کالا ، کارت ویزیت شرکت یا سایر اقلام چاپی و همچنین اشاره به این نکته که در تولید بخشی از کالا از مواد اولیه یا قطعات خارجی استفاده شده ، حتی در صورتی که کالا یا خدمات معرفی شده در غرفه تمامی ویژگیهای غرفه ریالی را دارا باشد موجب خواهد شد که حداقل بخشی از فضای غرفه ارزی محاسبه گردد . لذا مقتضی است کاتالوگ ، بروشور و یا سایر اقلام تبلیغاتی خود را که قصد عرضه در نمایشگاه دارید ، پیش از تکثیروآماده سازی به مدیریت نمایشگاه ارائه و تأییدیه وی را دریافت نمایید ، درغیر این صورت مسئولیتی متوجه برگزار کننده نخواهد بود .
  7. وجود هرگونه آرم ، مارک ، برچسب و مشابه آنها برروی کالا یا دستگاهها که نشان دهنده ساخت دستگاه یا قطعاتی از آن در خارج از کشور باشد ، موجب ارزی شدن مبنای محاسبه غرفه خواهد بود . ضمناً چنانچه هیچگونه مارکی برروی دستگاه یا کالا وجود نداشته باشد ، باید مدارک مستند مبنی بر تولید داخل بودن کالا یا دستگاه ارائه شود در غیر این صورت کالای مربوطه خارجی محسوب میشود .
  8. تبلیغ نمایندگی انحصاری و رسمی شرکتهای خارجی به هرصورت مشمول پرداخت هزینه ها به صورت ارزی میباشد . ضمناً شرکتهایی که نمایندگی انحصاری یک یا چند شرکت خارجی را عهده دار می باشند باید گواهی نمایندگی خود را که به تأیید شرکت خارجی اصلی رسیده است به هنگام ثبت نام به برگزارکننده ارائه دهند، در غیر اینصورت و در صورت ارائه همان کالا توسط شرکتهای دیگر اعتراضی از سوی شرکت نماینده پذیرفته نخواهد بود .
  9. مشارکت شرکتهای عرضه کننده خدمات مشاوره ای ، پیمانکاری طرح و اجرا، طراحی سیستم و موارد مشابه صرفاً بدون ارائه کالا و یا هرگونه تبلیغ برند خارجی ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی میباشد . درغیر این صورت مشمول پرداخت هزینه به صورت 30 درصد ارزی و 70 درصد ریالی خواهد بود .
  10. مشارکت آژانسهای مسافرتی و گردشگری درصورت عدم تبلیغ نمایندگی خارجی ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی میباشد .
  11. مشارکت نشریات داخلی اعم از روزنامه ، مجله ، بولتن ، ویژه نامه ، آگهی نامه ، و امثالهم که با تبلیغ توأمان شرکتهای داخلی و خارجی منتشر میگردند ، مشمول پرداخت هزینه به صورت ریالی میباشد . بدیهی است تبلیغ برند یا نمایندگی خارجی شرکتهای خارجی در غرفه تخصیص یافته به نشریات (از طریق نصب بنر، پخش فیلم ، توزیع سی دی، کاتالوگ و بروشور مستقل خارجی و ….) ممنوع میباشد .
  12. معرفی خلاقیتهای فنی و نرم افزاری (اتوماسیون) درصورت عدم تبلیغ شرکتهای خارجی (به صورت پوستر، بروشور و یا کالا) به صورت ریالی محاسبه میشود .
  13. محصولات خارجی وارد شده در کشور به صورت فله که پس از بسته بندی و یا مخلوط با کالای ایرانی (با نام یا برند ایرانی و با درج یا عدم درج تحت لیسانس) ، توسط مشارکت کننده داخلی به نمایش گذاشته میشود ، به میزان فضای اشغال شده مشمول پرداخت هزینه به صورت 70 درصد ارزی و 30 درصد ریالی میباشد .
  14. در صورتی که جهت معرفی کالا یا نوع فعالیت شرکت تولیدی داخلی ، نیاز به استفاده از ماشین آلات یا دستگاه خاص خارجی صرفاً بعنوان ابزار کار وجود داشته باشد چنانچه مارک دستگاه خارجی پوشانده شده و قابل رؤیت نباشد و هدف تبلیغ مارک شرکت خارجی نباشد ، هزینه مشارکت ریالی محاسبه میشود .
  15. شرکتهای تولیدی بازرگانی ایرانی که به منظور نمایش کالای تولید داخل و نیز کالای خارجی به ارائه توأمان کالای ایرانی و خارجی میپردازند ، میباید کالاها یا خدمات مربوط به بخش خارجی را در فضایی کاملاً متمایز و در متراژ تفکیک شده (با ابعاد استاندارد)از بخش داخلی و با رعایت حداقل متراژ 12 مترمربع عرضه نمایند . بدین منظور ضروری است که بین این دو قسمت بوسیله جداکننده کاملاً مشخص نظیر پانل ، زنجیر، دیواره و چیزی مشابه آنها یک مرزبندی مشهود و واضح انجام پذیرد تا امکان تعیین دقیق متراژ هر قسمت فراهم باشد . درغیر این صورت کل فضای غرفه به صورت ارزی محاسبه خواهد شد و فقط نظر کمیته ارزی ریالی ملاک تعیین متراژ ارزی در اینگونه غرفه ها خواهد بود .
  16. متراژ دفتر یا محل پذیرایی(VIP) در غرفه های ارزی یا بخش ارزی غرفه های ارزی ریالی ، بصورت ارزی محاسبه میشود .
  17. چنانچه نمایش کالا توسط واحد تولیدی داخلی (با ارائه مدارک کافی) انجام می شود درصورتیکه قسمتی از کالا یا مواد اولیه آن خارجی باشد ولی اصل کالا با مارک ایرانی معرفی و تبلیغ شود (مونتاژ) به شرط عدم تبلیغ برای قسمتهای خارجی ، کالا ایرانی محسوب شده وهزینه ها بصورت ریالی دریافت میگردد. لیکن درصورت نمایش یا تبلیغ قطعات خارجی آن کالا به طور منفصل بصورت ارزی محاسبه خواهد شد .
  18. معرفی خدمات پس از فروش کالاهای خارجی توسط نمایندگان مجاز داخلی (با ارائه پروانه صنفی و معرفی نامه کتبی از شرکت مربوطه) مشروط بر عدم نمایش کالا یا قطعات منفصله شرکت خارجی در داخل غرفه ، مشمول پرداخت هزینه به صورت 30% ارزی و 70% ریالی میباشد . بدیهی است نمایش کالا و قطعات منفصل مربوطه در اینگونه غرفه ها ممنوع می باشد .
  19. پس از افتتاح نمایشگاه و در ایام برپایی آن ، تمامی غرفه های داخلی از سوی کمیته ارزی ریالی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران به منظور رعایت ضوابط ارزی و ریالی مورد بازدید قرار خواهد گرفت. در صورتیکه کمیته مذکور، هرگونه موردی را مبنی بر انجام تبلیغات خارجی و یا عرضه کالاهای خارجی در غرف داخلی گزارش نماید، شرکت مربوطه اکیداً موظف به پرداخت ما به التفاوت ارزی غرفه خود بر اساس گزارش کمیته فوق الذکر و انجام تسویه حساب کامل تا قبل از پایان نمایشگاه می باشد .
  20. کلیه شرکت کنندگانی که با اطلاع از مقررات ذکر شده فوق در بخش داخلی شرکت نموده و هزینه غرفه خود را به صورت ریالی یا ارزی ـ ریالی پرداخت مینمایند ملزم به تکمیل و مهر و امضاء تعهدنامه ارزی میباشند . باتوجه به اینکه ضوابط مشارکت ارزی و ریالی شرکت کنندگان محترم در این مقررات به تفصیل ذکر شده است، عدم رعایت آنها قابل توجیه نبوده و ذکر آگاهی نداشتن از این موضوع قابل پذیرش نمی باشد .

با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

   1. حداقل متراژ غرفه های پیش ساخته با تجهیزات 12مترمربع ، حداقل متراژ فضای بدون ساخت غرفه (زمین خالی) 36 مترمربع و حداقل متراژ فضای باز 20 متر مربع می باشد.

   42 . غرفه های پیش ساخته شامل دو نوع ساده و ویژه میباشد که هرکدام از آنها تنها درصورت موجود بودن، قابل واگذاری خواهد بود . غرفه های ساده شامل پنل بندی اطراف با پنلهای ام دی اف، موکت کف، پیشانی نویسی غرفه برای یک بر باز غرفه، یک عدد پریز برق، روشنایی (3عدد لامپ کم مصرف)، 1 عدد میز و 2 عدد صندلی فایبرگلاس به ازاء هر 12 مترمربع میباشد . غرفه های پیش ساخته ویژه شامل پنل بندی اطراف با پنلهای ABS ، موکت کف ، پیشانی نویسی غرفه به تعداد برهای باز غرفه ، روشنایی استاندارد ، 1 عدد میز و 2 عدد صندلی چرمی پشت بلند ، 1 عدد کانتر جلوی غرفه به ازاء هر 12 مترمربع غرفه ، سطل زباله ، انباری 1×1 و پرده انباری میباشد . ضمناً درصورت نیاز شرکت کنندگان به تجهیزات اضافه علاوه بر تجهیزات ذکر شده، هزینه مربوطه بطور جداگانه اخذ خواهد شد  .

   1. لطفاً توجه داشته باشید که میز و صندلی برای غرفه های پیش ساخته ، فقط از بعد ازظهر روز قبل از افتتاح  در محل غرفه ها توزیع میشود .
   2. به غرفه های بدون پیش ساخته (خودساز) تنها زمین غرفه تعلق خواهدگرفت و تأمین تمامی وسایل ساخت و دکوراسیون و نیز تجهیزات داخل غرفه برعهده شرکت کننده خواهدبود .
   3. طراحی غرفه ها باید به گونه ای باشد که داخل غرفه به راحتی در معرض دید مخاطبین باشد . در غرفه های دو طرف باز، سه طرف باز و جزیره حداکثر فقط تا50 % هریک از برها میتواند دیوار شود . در غیر این صورت برابر ضوابط غرفه باید حداقل 60 سانتیمتر عقب نشینی داشته باشد و ارتفاع غرفه نیز حداقل 50 سانتیمتر کمتر از ارتفاع مجاز سالن باشد . بدیهی است در این صورت هزینه فضای پرت شده نیز توسط شرکت کننده پرداخت میگردد . ضمناً غرفه حتماً باید به صورتی طراحی شود که برای حضور فعال کارکنان و افراد غرفه دار مناسب سازی شده باشد . لذا درصورت عدم توجه به ضوابط و تذکرات ذکر شده ، ضمن جلوگیری از اجرای غرفه سازی و به دلیل بروز اختلال در روند برپایی شایسته نمایشگاه ، برگزارکننده با استفاده از اختیارات قانونی خود و به منظور صیانت از حقوق سایر مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه ، از پذیرش و ثبت نام مشارکت کننده مربوطه حداقل در یک دوره نمایشگاه خودداری نموده و ضمن قطع همکاری با شرکت غرفه ساز متخلف در اولین نمایشگاه بعدی خود ، از تأیید طرحهای غرفه سازی شرکت مذکور خودداری خواهد نمود .
   4. شرکت کنندگانی که فضای بدون غرفه سازی (غرفه خودساز) درخواست می نمایند باید شرکت پیمانکار غرفه سازی خود را حداکثر 20 روز قبل از نمایشگاه کتباً به برگزار کننده معرفی نمایند. بدون معرفی کتبی غرفه ساز، امکان همکاریهای بعدی از سوی برگزارکننده با وی مقدور نخواهد بود. لطفاً زمان ذکر شده را حتماً مد نظر قرار دهید تا در صورتی که نیاز به انجام تغییراتی در نقشه ساخت و ساز غرفه وجود داشت فرصت انجام اصلاحات وجود داشته باشد . نقشه غرفه سازی باید حاوی اطلاعات کاملی در خصوص ابعاد غرفه (طول، عرض و ارتفاع) ، مصالح به کار رفته در آن، انشعاب برق ، نوع کف سازی و سایر اطلاعات مورد نیاز باشد .
   5. شرکتهای غرفه ساز تنها در صورتی که در فهرست گرید بندی شده مصوب از سوی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران باشند مورد تأیید بوده و طرح و مدارک ایشان مورد بررسی قرار میگیرد . لذا ضروری است شرکت کنندگان محترم به این موضوع توجه داشته باشند که پیش از عقد قرارداد با شرکت غرفه ساز از این موضوع اطمینان حاصل فرمایند .
   6. بر اساس قوانین شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران، متقاضیان غرفه های خودساز نمیتوانند راساً اقدام به ساخت غرفه خود نمایند و میباید صرفاً از شرکتهای غرفه ساز که در فهرست گرید بندی شده مصوب از سوی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران درج شده است برای ساخت غرفه خود بهره گیرند.
   7. شرکت کنندگان محترم می باید تمامی ضوابط و دستورالعمل های فنی مربوط به ساخت و ساز غرفه را به پیمانکار خود گوشزد نمایند. بدیهی است با توجه به اینکه برگزارکننده هیچگونه ارتباط حقوقی با پیمانکاران غرفه ساز ندارد، در صورت وارد شدن خسارت به تأسیسات و تجهیزات سالن از سوی پیمانکار غرفه سازی یا رعایت نکردن ضوابط و مقررات جاری توسط وی، شرکت کننده اصلی مسئول جبران خسارت وارده خواهد بود. ضمناً عدم رعایت و اجرای ضوابط فنی که از سوی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تدوین شده مشمول جریمه میگردد که جدول میزان آنها در لینک فرم های مشارکت – سایر فرم های ضروری موجود است و در صورت بروز تخلف ، پرداخت جرائم مربوطه توسط شرکت کننده الزامی خواهد بود .

   50 . برای غرفه های خودساز، انشعاب برق فقط تا محل نزدیکترین پست برق سالن تأمین میشود ، لذا ضروری است غرفه داران محترم نسبت به تهیه کابل برق به متراژ لازم، تابلو برق، فیوز و دیگر ملزومات مورد نیاز خود اقدام نمایند .

   1. برابر دستور العمل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران، طرح تمامی غرفه های خودساز میباید از سوی یک نفر مهندس ناظر به تأیید رسیده و در فرم تعهدنامه و تأییدیه غرف خودساز نیز در محل تعیین شده امضا و مهر مهندس ناظر درج گردد. فرمهایی که فاقد امضا و مهر مهندس ناظر باشد قابل بررسی و تأیید از سوی ستاد برگزاری نمایشگاه نمی باشد .
   2. برای غرف خودساز، ورود هرگونه تجهیزات غرفه سازی به داخل نمایشگاه مستلزم اخذ مجوز از ستاد برگزاری نمایشگاه می باشد. در صورت تأیید نقشه ها توسط ستاد ، مجوز ساخت و ساز به متقاضی ارائه خواهد شد .
   3. انجام هرگونه ساخت و ساز در غرفه های پیش ساخته که توسط برگزار کننده ساخته میشود و یا اجرای دکوراسیون و کف سازی و نظایر آن در این غرفه ها مجاز نبوده و مجوزی جهت ورود مصالح و وسایل غرفه سازی (چوب ، نئوپان ، سازه و…) برای اینگونه غرفه ها صادر نمیشود . ضمناً امکان حذف کتیبه از غرفه های پیش ساخته به دلیل از بین رفتن ایستایی غرفه و ناهماهنگی شکل ظاهری غرفه ها و همچنین عدم امکان نصب تجهیزات روشنایی غرفه ، وجود ندارد .
   4. در صورت نمایش ماشین آلات سنگین و حجیم یا مرتفع که ورود آنها به داخل سالن نیاز جرثقیل دارد و نیز ماشین آلات با توان مصرفی زیاد که جهت نمایش طرز کار آنها نیاز به برق 3 فاز با آمپر بالا هست ، مراتب باید به هنگام ثبت نام و قبل از جانمایی به برگزار کننده اعلام گردد .ضمناً حداکثر وزن مجاز در طبقه همکف 18 تن و در طبقات بالای همکف 450 کیلوگرم بر هر مترمربع میباشد .
   5. آخرین زمان صدور مجوز ساخت و ساز، یک هفته قبل از افتتاح نمایشگاه می باشد و پس از آن به هیچوجه امکان صدور مجوز ساخت و ساز وجود نخواهد داشت .
   6. استفاده از هرگونه مصالح ساختمانی نظیر گچ ، سیمان ، ماسه بادی ، ماسه ، پوکه ، شن ، سنگ ریزه ، خاک رس ، تیغه گچی ، بلوک و نظایر آنها و نیز آهن آلات خام ،‌ نئوپان ، ام دی اف و چوب برش نخورده (خام) و همچنین دستگاه برش ، اره دیسکی ، دستگاه جوش(بالاتر از 50 آمپر) ، پمپ باد (بالاتر از 20 لیتر) ، پیستوله رنگ پاشی و ابزار و ادوات مکمل یا مشابه آنها جهت ساخت غرفه اعم از داخل سالن یا فضای باز اکیداً ممنوع بوده و غرف خودساز تنها میتوانند از سازه های آماده و سبک استفاده نموده و یا قالب ،‌ اسکلت و سازه ها را از قبل در محل کارگاه شرکت یا کارگاه غرفه سازی آماده و در محل غرفه فقط آنرا مونتاژ نمایند .
   7. پرسنل غرفه سازی حتماً می باید اصول ایمنی را رعایت نموده و از تجهیزات و ابزار مناسبی که موجب افزایش ضریب ایمنی کار میباشد و همچنین لباس متحدالشکل استفاده نمایند . همچنین به کارگیری نیروهای زبده  فنی الزامی بوده و ضروری است از بکارگیری افراد غیر متخصص و بی تجربه خودداری گردد.ضمناً پرسنل غرفه ساز الزاماً باید از بیمه مسئولیت مدنی برخوردار باشند .
   8. ارتفاع مجاز جهت غرفه سازی در سالنهای مختلف متفاوت است . لذا حتماً به ارتفاع مجاز قابل اجرا در هر سالن دقت کافی بفرمایید .
   9. در صورتی که در نظر است ساخت غرفه در دو طبقه انجام شود ، با توجه به اینکه احداث طبقه دوم در بعضی از سالنها امکانپذیر نمیباشد ، لذا مراتب باید حداقل 20 روز قبل بصورت مکتوب با ذکر متراژ، ارتفاع و نوع کاربری طبقه دوم به برگزارکننده اعلام و پس از تأیید برگزار کننده به اجرا درآید . در غیر اینصورت چنانچه به هنگام اجرای طرح و ساخت غرفه مشکلی بروز نماید مسئولیتی متوجه برگزار کننده نخواهد بود. ضمناً مساحت طبقه دوم نباید بیشتر از 50 % مساحت غرفه بوده و به هیچ وجه نیز مسقف نباشد . هزینه اجاره بهاء نیم طبقه دوم بر مبنای پنجاه درصد هزینه معمول اجاره بهاء غرفه محاسبه واخذ می گردد.
   10. در غرفه های یک طبقه نیز در صورت ضرورت مسقف شدن لازم است حداکثر 30% غرفه مسقف شده و طراحی آن و متریال استفاده شده به صورت مشبک یا راه راه باشد تا عملکرد سنسورهای حسگر و چشمی اعلام حریق داخل سالن اختلال ایجاد نکند .
   11. به منظور افزایش ضریب امنیتی غرفه ها ، ضروری است امکان رویت تمامی قسمتهای داخلی غرفه اعم از انباری ،‌ آبدارخانه ،‌ دفتر و غیره فراهم باشد . ساخت هر قسمت از غرفه به شکلی که داخل آن قابل رویت نباشد مشمول جریمه خواهد بود .
   12. شرکتهای غرفه ساز حتماً به پرسنل خود تأکید نمایند که جهت استفاده از انشعاب برق و آب و یا هرگونه ملزومات دیگر مراتب را فقط با مدیر سالن هماهنگ نموده و از استفاده از تابلوی برق سالن، کابلها، لوله های آب، شیر آتش نشانی و سایر امکانات سالن بدون هماهنگی با مدیر سالن خودداری نمایند. بدیهی است در صورت ورود خسارت به تجهیزات فوق توسط شرکت کننده یا پیمانکار ساخت و ساز غرفه، جبران خسارت مربوطه بر عهده شرکت کننده خواهد بود. مدیر سالن از زمان تحویل سالن تا پایان نمایشگاه در محل سالن حاضر خواهد بود. نام مدیر سالن و شماره تلفن همراه وی در محل ورودی های سالن نصب خواهد شد .
   13. با توجه به اینکه روز آخر قبل از افتتاح فقط برای چیدمان و تزئین داخلی غرفه ها و کارهای نهایی و تکمیلی در نظر گرفته شده، هرگونه برشکاری، سمباده زنی و کلاً اقداماتی که موجب پراکنده شدن گرد و خاک و سرایت آنها به غرفه های مجاور گردد، اعتراض سایر غرفه داران را به همراه داشته و ممنوع میباشد . لذا این گونه عملیات باید حداکثر تا ساعت 22، دو شب قبل از افتتاح به اتمام برسد .
   14. با توجه به ضرورت دسترسی آسان نیروهای آتش نشانی به تمام نقاط سالنها ، هیچیک از وسایل غرفه سازی و یا مصالح و لوازم اضافی به ویژه کارتنهای خالی نباید در پشت غرفه های مجاور دیوار قرار گیرد لذا وجود اینگونه اقلام در پشت غرفه های کناره سالنها ، مشمول جریمه میباشد .
   15. مقتضی است تا ساعت 21 روز قبل از افتتاح آماده سازی غرفه و چیدن کالاها و تخلیه اقلام اضافی غرفه ها به پایان برسد در غیر اینصورت و چنانچه اداره حراست نمایشگاه اقدام به بستن سالنها نماید هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزار کننده نبوده و متأخرین میباید به محض اعلان مسئولین حراست، باقیمانده وسایل غرفه سازی خود را از سالن تخلیه و سریعاً نسبت به نظافت غرفه خود و اطراف آن و خروج از سالن اقدام نمایند .
   16. ریختن مصالح اضافی و نخاله در فضای باز اطراف سالن اکیداً ممنوع است . زباله های کوچک فقط در سطلهای زباله بیرون از سالن و نخاله های بزرگ مانند تکه های چوب و نئوپان ، سنگ، قطعات فلزی و مانند اینها باید حتماً به خارج از محوطه نمایشگاه انتقال یابد . در صورت عدم رعایت این نکته و گزارش مدیران سالن یا اداره خدمات ، واحد متخلف مشمول جریمه خواهد شد .
   17. در غرفه های خودساز چنانچه ارتفاع غرفه بالاتر از غرفه های مجاور باشد، ضروری است که قسمتهای پشت سازه ها اعم از نئوپان، چوب و شبکه های آهنی ، به وسیله ورقه نئوپان پوشیده شده و حداقل دو دست رنگ آمیزی شود تا موجب بد منظره شدن غرفه های مجاور نگردد. ضمناً بر روی قسمتهای پشت کار که مشرف به حریم غرفه های مجاور می باشد نوشتن تبلیغات یا نام شرکت مجاز نخواهد بود .
   18. با توجه به اینکه امکانات آبرسانی در همه نقاط سالنهای نمایشگاهی وجود ندارد لذا در صورت نیاز به انشعاب آب (غیرآشامیدنی) جهت نمایش یک دستگاه خاص، لازم است فرم درخواست انشعاب آب از لینک فرم ها و دستورالعمل ها تهیه و تکمیل گردد . فرم مذکور نیز میباید به تأیید ستاد برگزاری نمایشگاه رسیده و سپس به واحد آبرسانی واقع در طبقه زیرین ساختمان اداری در محوطه محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران تحویل گردد . ضمناً تنها در صورت وجود امکانات فنی لازم در سالن ، انشعاب آب برقرار میگردد .

   69-  غرفه سازان محترم توجه داشته باشند که جهت نصب پایه ها و سازه های غرفه خود از سوراخ کردن زمین غرفه ، ستون ، دریچه و یا دیوار اطراف آن و همچنین فضای باز نمایشگاه اجتناب ورزند و زیر ستون های غرفه سازی به ویژه در فضای باز حتماً صفحه گذاری نمایید. ایراد خسارت به زمین و دیوار محوطه نمایشگاه مشمول پرداخت جریمه خواهد بود که بر اساس اعلام مدیریت ساختمان شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تا قبل از پایان نمایشگاه اخذ میگردد (جدول خسارات در وب سایت نمایشگاه موجود است). همچنین هر نوع اتصال یا تکیه سازه به ابنیه نمایشگاهی و ستونها با پیچ ، جوش ، پرچ ، … اعم از فضای باز یا داخل سالن ممنوع است . ضمناً در صورت ایراد هرگونه خسارت به غرفه ها و یا وسایل و تجهیزات آنها جبران خسارت وارده بر عهده شرکت کننده بوده و هزینه آن میباید براساس اعلام برگزارکننده، توسط شرکت کننده پرداخت گردد .

   1. در صورت عدم اتمام به موقع عملیات غرفه سازی در غرفه های خودساز و با توجه به اینکه این تأخیر موجب بروز مشکلات متعدد در امر برپایی نمایشگاه شده و چهره نمایشگاه را مخدوش می نماید، برگزار کننده می تواند در این خصوص نسبت به عملکرد شرکت کننده ادعای خسارت نماید  .

با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

   1. 71 .کاهش متراژ و یا انصراف از مشارکت حداکثر تا تاریخ 1400/3/8 باید رسماً و بصورت مکتوب به برگزارکننده اعلام گردد . در اینصورت پس از کسر 10% از مبلغ کل فاکتور، برگزارکننده نسبت به استرداد مابقی اقدام خواهدنمود .
    1. از روز 9 خرداد 1400،  به هیچ وجه درخواست انصراف پذیرفته نخواهد بود و در صورت عدم استفاده از غرفه تخصیص یافته در نمایشگاه هیچگونه وجهی مسترد نشده و برگزارکننده مجاز میباشد غرفه مربوطه را در صورت عدم استفاده متقاضی اولیه و به منظور پیشگیری از خدشه دار شدن چهره و ظاهر نمایشگاه ، (چه به صورت رایگان و چه درقبال دریافت وجه غرفه) به سایرین واگذار نماید . لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد قبل از ثبت نام تمامی جوانب و شرایط کاری خود را به درستی سنجیده و پس از حصول اطمینان از امکانات و مقدورات خود نسبت به مشارکت در نمایشگاه اقدام نمایند تا از بروز مسائلی که بر روند اجرایی نمایشگاه بویژه در روزهای نزدیک به افتتاح آن، تأثیر منفی باقی می گذارد جلوگیری شود. ضمناً کاهش فضا نیز پس از تاریخ 8 خرداد 1400 امکانپذیر نمی باشد.
    2. شرکت کنندگانی که بعد از 8 خرداد 1400 در نمایشگاه ثبت نام نمایند نیزدر صورت انصراف یا کاهش متراژ، مشمول بند فوق خواهند بود.

با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

   1. تعیین محل غرفه ها و نحوه واگذاری آنها تماماً بر عهده برگزارکننده می باشد. حتی بعد از دریافت نقشه محل غرفه و رویت آن توسط شرکت کننده، این احتمال وجود دارد که برگزار کننده به هنگام تحویل غرفه، بنا به دلایل گوناگون ناگزیر از جابجایی و تغییر مکان غرفه تخصیص یافته باشد . در اینصورت برگزار کننده تلاش خواهد نمود تا غرفه جدید واگذار شده حتی المقدور با همان ابعاد قبلی به متقاضی تحویل گردد.
   2. قرار گرفتن ستون در بعضی از غرفه ها اجتناب ناپذیر است. بدیهی است تلاش خواهد شد که تا حد امکان در غرفه های کمتری ستون قرارگیرد، لیکن در هرصورت و با توجه به مختصات هر سالن، در تعدادی از غرفه ها ستون نیز قرار خواهد گرفت که محل قرارگیری آن برروی نقشه مشخص شده است. لذا در صورت قرارگرفتن ستون در داخل یا جلوی غرفه ، لطفاً به هنگام طراحی و ساخت غرفه به این نکته و نیز ابعاد ستونها دقیقاً‌ توجه نموده و ضمنا ًاز هر گونه رنگ آمیزی ستون و تابلوی برق نصب شده بر روی آن و نیز نصب یا چسباندن اقلام تبلیلغاتی به ستونها و دیوار خودداری فرمایید .
   3. برابر دستورالعمل صادره از سوی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران، سالنهای تحت پوشش از 3 روز قبل از افتتاح در اختیار برگزار کننده قرار میگیرد . لذا لازم است شرکت کنندگانی که درخواست غرفه خودساز داده اند، تدارکات لازم و ساخت و سازهای اولیه غرفه خود را از قبل مهیا نمایند تا در فاصله کوتاه موجود امکان آماده سازی مناسب غرفه فراهم باشد .
   4. غرفه های پیش ساخته که توسط برگزار کننده احداث میشود، یک روز قبل از افتتاح نمایشگاه به غرفه داران تحویل داده خواهد شد .
   5. ورود هرگونه وسیله نقلیه جهت تخلیه بار و کالا به داخل سالنها ممنوع بوده و از محل ورودی سالنها تا محل غرفه ، هرگونه کالا یا وسیله فقط میتواند توسط چرخ دستی و یا توسط کارگران حمل شود . ضمناً در ایام قبل از افتتاح نمایشگاه که زمان آماده سازی غرفه ها میباشد فقط ورود وانت و کامیون حامل تجهیزات غرفه سازی صرفاً با مجوز ذکر شده در بند 52 به محوطه مجاز بوده و ورود خودروهای شخصی به محوطه اکیداً ممنوع میباشد .
   6. واگذاری غرفه به دیگران و یا شراکت با سایر واحدها مجاز نبوده و مشمول جریمه میگردد .
   7. ورود و تخلیه کالاها همراه با جرثقیل تا جلوی درب سالنها و یا در محوطه باز بلامانع میباشد ولی پس از اتمام ایام نمایشگاه ، جابجایی و خروج کالاها از سالنها و محوطه باز ( جهت حفظ ایمنی کالاهای سایر مشارکت کنندگان و محیط نمایشگاه ) صرفاً توسط پیمانکار مستقر در محل نمایشگاه انجام خواهد شد .ضمناً ورود جرثقیل ، بالابر و لیفت تراک به طبقات بالای همکف و ورود جرثقیل و لیفت تراک بالای 10 تن به کلیه سالنها ممنوع میباشد .
   8. رعایت حریم غرفه ها الزامی است. قراردادن کالاها یا دستگاهها خارج از حریم قانونی غرفه و حتی چند سانتیمتر تجاوز به فضای راهروها یا فضای پشت غرفه ها ـ حتی فضاهای خالی و غیرقابل استفاده ـ مشمول جریمه و در صورت عدم توجه منجر به تعطیلی غرفه خواهد شد .
   9. نظافت داخل سالن تنها در محدوده راهروها برعهده برگزارکننده بوده و نظافت داخل غرفه ها به عهده غرفه داران خواهد بود . لذا ورود خدمه نظافت سالن به داخل غرفه بدون حضور و رضایت غرفه دار به کلی ممنوع میباشد . ضمناً نظافت و پاکسازی محوطه بر عهده برگزارکننده می باشد .
   10. لطفاً توجه داشته باشید که تعداد متعارف میز و صندلی درهر غرفه ، 2 عدد صندلی و 1 عدد میز به ازاء هر 12 مترمربع میباشد (فقط برای غرفه های ساخته شده توسط برگزارکننده) و اضافه برآن مشمول پرداخت هزینه خواهد شد . لذا خواهشمند است به مسئولین غرفه خود یادآوری نمایید که از برداشتن میز و صندلیهای بدون صاحب خودداری نمایند .
   11. مطالب مندرج در فرم ثبت نام از سوی متقاضی درخصوص خود ساز یا پیش ساخته بودن غرفه ، ملاک اقدامات بعدی قرار میگیرد. متراژ قید شده در فرم ثبت نام و همچنین نوع غرفه از نظر با تجهیزات یا بدون تجهیزات بودن آن تنها براساس مندرجات فرم ثبت نام مدنظر قرار خواهد گرفت . لذا پس از تحویل غرفه در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با آنچه که در فرم ثبت نام خود قید نموده اید ، بلافاصله مراتب را به ستاد نمایشگاه اعلام فرمایید .
   12. چنانچه درخواست اولیه متقاضی ،‌ غرفه همراه با ساخت و تجهیزات باشد حداکثر تا ده روز قبل از افتتاح نمایشگاه امکان تغییر و عدم تجهیز آن وجود دارد . در غیراین صورت هزینه غرفه سازی که قبلاً از شرکت کننده اخذ شده بود مسترد نمیگردد .
   13. حتماً پس از تحویل غرفه خود ، متراژ آنرا اندازه گیری نمایید ، هرگونه ادعا در خصوص متراژ غرفه واگذار شده تنها در 2 روز اول نمایشگاه قابل طرح و بررسی بوده و پس از آن مردود می باشد .
   14. افزایش فضای غرفه به هنگام غرفه سازی و ورود به حریم راهرو ها ، حریم غرفه های مجاور و فضای پشت غرفه ، اکیداً ممنوع بوده و مشمول جریمه خواهد شد . چنانچه بدلیل حجم یا ابعاد کالا و ماشین آلات نمایشی نیاز به افزایش فضا وجود داشته باشد ، ضروری است فقط با ستاد برگزاری نمایشگاه هماهنگی به عمل آید . ستاد برگزاری درصورت امکان افزایش فضا در این خصوص اقدام می نماید و  هزینه اجاره فضای اضافه شده بعنوان بدهی شرکت کننده محسوب شده و قبل از خاتمه نمایشگاه می باید نسبت به پرداخت کامل هزینه اضافه متراژ اقدام گردد

با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

  1. انجام هرگونه تبلیغات محیطی در ایام برپایی نمایشگاه منوط به کسب مجوز از روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و پرداخت هزینه مربوطه می باشد، در صورت عدم رعایت این موضوع اقلام تبلیغاتی توسط روابط عمومی شرکت مذکور جمع آوری خواهد شد .
  2. شرکت کنندگان فقط می توانند اقلام تبلیغی خود را درون حریم غرفه خود نصب نمایند و استفاده از فضای راهرو یا غرفه های مجاور بدین منظور ممنوع می باشد . ضمناً حتی درصورت دارا بودن مجوز جهت نصب بالون تبلیغاتی بر روی بام سالنها ، اخذ مجوز برای تردد بر روی بام نیز ضروری میباشد .
  3. در غرفه های فضای باز، فقط درج نام و لوگوی مشارکت کننده برروی کتیبه و دیواره های بیرونی غرفه مجاز بوده و  حداکثر ارتفاع کتیبه غرفه ها نیز درغرف فضای باز 1 متر می باشد . در صورت عدم رعایت این موارد ، بعنوان تبلیغات محیطی فضای باز محسوب شده و مشارکت کننده ناگزیر خواهد بود بر طبق تعرفه های تبلیغاتی شرکت سهامی، هزینه های مربوطه را به مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل پرداخت نماید .

  106- نصب یا آویختن هرگونه بنر، پارچه نویسی، پوستر یا اقلام مشابه آنها از سقف سالن و تیرها و ستونها ممنوع می باشد و در صورت عدم توجه مشمول جریمه شده ومبلغ جریمه توسط مسئولین مربوطه در شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تعیین و پس از ابلاغ به شرکت کننده، پرداخت آن الزامی خواهد بود .

  1. استفاده از وسایل صوتی- تصویری به منظور تبلیغ کالاها پس از اخذ مجوز از برگزارکننده و به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای سایر غرفه داران مجاز خواهد بود .
  2. درصورت تمایل به فیلمبرداری یا عکسبرداری از غرفه ها قبلاً باید جهت اخذ مجوز از روابط عمومی ، با برگزار کننده هماهنگیهای لازم بعمل آید .
  3. اقلام تبلیغی و چاپی برای کالاها و محصولات خارجی از جمله بروشور، کاتالوگ، عکس، پوستر، سی دی و غیره که در نظر است در محل غرفه توزیع شده یا در معرض نمایش قرار گیرد باید منطبق با معیارهای اسلامی بوده و حداقل 20 روز قبل از افتتاح به ستاد نمایشگاه ارائه و به تأیید برگزارکننده برسد.
  4. در صورت تمایل به تهیه و چاپ آگهی در کتاب ویژه نمایشگاه (جدا از مشخصات و نوع فعالیت شرکت که در فرم ثبت نام قید شده) هزینه جداگانه دریافت خواهد شد؛ بدین منظور برگزارکننده، مجری تهیه و چاپ کتاب نمایشگاه را به واحد متقاضی معرفی خواهد نمود .
 1. برای مسئولین هر غرفه از سوی برگزارکننده کارت شناسایی عکس دار صادر خواهد شد و الصاق آن در تمام مدت حضور در نمایشگاه برای غرفه داران الزامی است ، لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد نسبت به تکمیل فرم کارت شناسایی در وب سایت نمایشگاه و قرار دادن فایل عکس پرسنل داخل غرفه در قسمت مشخص شده اقدام نمایند. آخرین مهلت جهت تحویل فرم تکمیل شده و عکس پرسنل ، 15 روز پیش از افتتاح نمایشگاه میباشد . پس از آن برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت صدور کارت شناسایی نخواهد داشت . یادآوری میشود در صورت فقدان کارت امکان صدور کارت المثنی وجود ندارد و در صورت بروز آن ، دارنده کارت ملزم به تهیه و خرید بلیت ورودی جهت ورود به نمایشگاه میباشد .
 2. ورود وسایل نقلیه در ایام برپایی نمایشگاه به داخل محوطه نمایشگاه مطلقاً ممنوع بوده و شرکت کنندگان می توانند از پارکینگ های مجاور محل نمایشگاه استفاده نمایند.
 1. کلیه شرکت کنندگان می باید نسبت به تکمیل و مهر و امضاء فرم حراست که در وب سایت نمایشگاه قابل دسترسی است اقدام و آنرا به ستاد نمایشگاه تحویل نمایند . تنها پس از ارائه فرم مذکور به ستاد امکان تحویل کارتهای شناسایی غرفه داران امکان پذیر خواهد بود .
 2. مسئولیت مراقبت و محافظت از غرفه و وسایل آن و نیز جلوگیری از مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه ها در ساعات دایر بودن نمایشگاه که حضور غرفه داران در محل غرفه الزامی است، برعهده غرفه داران می باشد.پس از خاتمه کار نمایشگاه در هر روز نسبت به تخلیه سالن ها و پلمب دربهای ورودی اقدام شده و مسئولیت حراست از غرفه ها برعهده انتظامات نمایشگاه خواهد بود؛ لذا لازم است مسئولین غرفه ها هر روز قبل از باز شدن درب سالن ها در محل سالن حضور یابند. هرگونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها می باشد .
 3. در زمان ساخت و ساز غرفه ها و آماده سازی سالنها تا هر زمان که در سالنها به هر دلیل بسته نشده حضور حداقل یک نفر از هر غرفه در سالن ضروری است و در صورت بروز هرگونه اتفاقی از جمله مفقود شدن کالا ، سرقت از غرفه یا ایراد آسیب به غرفه و تجهیزات آن ستاد برگزاری نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال اتفاقات حادث شده نخواهد داشت . بطورکلی براساس قوانین نمایشگاههای بین المللی ، در زمان باز بودن سالنها همه گونه مسئولیت مراقبت از غرفه و لوازم داخل آن صرفاً برعهده غرفه داران میباشد .
 4. بیمه آتش سوزی برای کلیه شرکت کنندگان اجباری می باشد که توسط برگزار کننده نسبت به انجام آن برای کل سالن تحت پوشش اقدام میشود . سایر بیمه ها بصورت اختیاری بوده و به غرفه داران محترم توصیه میشود نسبت به انجام بیمه های دیگر به ویژه بیمه سرقت اقدام نمایند .
 5. در صورت مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه و یا بروز حادثه ای در محل غرفه، مراتب سریعاً به اطلاع مدیر سالن و نگهبان سالن رسانیده شود تا با حضور نماینده حراست نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام گردد. پیگیری این امر بر عهده شرکت کننده میباشد .
 6. درصورت نمایش اقلام ارزشمند و گرانقیمت که سبک و کم حجم بوده و امکان به سرقت رفتن آنها وجود دارد، به غرفه داران محترم توصیه می شود اینگونه اقلام را هر روزپس از پایان یافتن ساعت کار نمایشگاه با خود خارج نموده وروز بعد مجدداً به همراه بیاورند .
 7. در ایام آماده سازی سالن و غرفه سازی (تا قبل از افتتاح نمایشگاه) خروج هر گونه وسایل، تجهیزات، لوازم غرفه سازی و… مستلزم اخذ برگه خروج از مدیر سالن میباشد. برگه خروج باید به تأیید و امضاء مدیر سالن برسد .
 8. با توجه به اینکه اکثر کالاها و لوازم داخل غرفه ها قابل اشتعال می باشند لطفاً از هرگونه جوشکاری، برشکاری و هرگونه اقدامی در داخل سالن که احتمال بروز حریق را سبب شود خودداری نموده و وسایل دکوراسیون غرفه خود را بصورت آماده شده و صرفاً جهت مونتاژ به داخل سالن وارد نمایید .

با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

 1. کلیه شرکت کنندگان می باید نسبت به تکمیل و مهر و امضاء فرم حراست که در وب سایت نمایشگاه قابل دسترسی است اقدام و آنرا به ستاد نمایشگاه تحویل نمایند . تنها پس از ارائه فرم مذکور به ستاد امکان تحویل کارتهای شناسایی غرفه داران امکان پذیر خواهد بود .
 2. مسئولیت مراقبت و محافظت از غرفه و وسایل آن و نیز جلوگیری از مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه ها در ساعات دایر بودن نمایشگاه که حضور غرفه داران در محل غرفه الزامی است، برعهده غرفه داران می باشد.پس از خاتمه کار نمایشگاه در هر روز نسبت به تخلیه سالن ها و پلمب دربهای ورودی اقدام شده و مسئولیت حراست از غرفه ها برعهده انتظامات نمایشگاه خواهد بود؛ لذا لازم است مسئولین غرفه ها هر روز قبل از باز شدن درب سالن ها در محل سالن حضور یابند. هرگونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها می باشد .
 3. در زمان ساخت و ساز غرفه ها و آماده سازی سالنها تا هر زمان که در سالنها به هر دلیل بسته نشده حضور حداقل یک نفر از هر غرفه در سالن ضروری است و در صورت بروز هرگونه اتفاقی از جمله مفقود شدن کالا ، سرقت از غرفه یا ایراد آسیب به غرفه و تجهیزات آن ستاد برگزاری نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال اتفاقات حادث شده نخواهد داشت . بطورکلی براساس قوانین نمایشگاههای بین المللی ، در زمان باز بودن سالنها همه گونه مسئولیت مراقبت از غرفه و لوازم داخل آن صرفاً برعهده غرفه داران میباشد .
 4. بیمه آتش سوزی برای کلیه شرکت کنندگان اجباری می باشد که توسط برگزار کننده نسبت به انجام آن برای کل سالن تحت پوشش اقدام میشود . سایر بیمه ها بصورت اختیاری بوده و به غرفه داران محترم توصیه میشود نسبت به انجام بیمه های دیگر به ویژه بیمه سرقت اقدام نمایند .
 5. در صورت مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه و یا بروز حادثه ای در محل غرفه، مراتب سریعاً به اطلاع مدیر سالن و نگهبان سالن رسانیده شود تا با حضور نماینده حراست نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام گردد. پیگیری این امر بر عهده شرکت کننده میباشد .
 6. درصورت نمایش اقلام ارزشمند و گرانقیمت که سبک و کم حجم بوده و امکان به سرقت رفتن آنها وجود دارد، به غرفه داران محترم توصیه می شود اینگونه اقلام را هر روزپس از پایان یافتن ساعت کار نمایشگاه با خود خارج نموده وروز بعد مجدداً به همراه بیاورند .
 7. در ایام آماده سازی سالن و غرفه سازی (تا قبل از افتتاح نمایشگاه) خروج هر گونه وسایل، تجهیزات، لوازم غرفه سازی و… مستلزم اخذ برگه خروج از مدیر سالن میباشد. برگه خروج باید به تأیید و امضاء مدیر سالن برسد .
 8. با توجه به اینکه اکثر کالاها و لوازم داخل غرفه ها قابل اشتعال می باشند لطفاً از هرگونه جوشکاری، برشکاری و هرگونه اقدامی در داخل سالن که احتمال بروز حریق را سبب شود خودداری نموده و وسایل دکوراسیون غرفه خود را بصورت آماده شده و صرفاً جهت مونتاژ به داخل سالن وارد نمایید .
 1. تخلیه غرفه یا ترک آن تا آخرین لحظه برپایی نمایشگاه در پایان روز آخر، مجاز نمی باشد . تخلیه غرفه ها از روز بعد ازخاتمه نمایشگاه آغاز شده و می باید حداکثر ظرف 48 ساعت به پایان برسد .
 2. در آخرین روز نمایشگاه، زمان بازگشایی سالنها جهت تخلیه و خروج کالاها به غرفه داران اعلام خواهد شد . مقتضی است از همان ابتدای تخلیه غرفه ها تمامی غرفه داران محترم به منظور جلوگیری از سرقت یا آسیب رسیدن به تجهیزات غرفه یا کالاها در محل غرفه خود حاضر باشند. حتی اگردر روز نخست آمادگی خروج کالاهای خود را ندارند ضروری است حتماً فردی را به منظور مراقبت از کالاهای خود در داخل غرفه بگمارند. . بدیهی است با بازگشایی سالنها افراد مختلفی اعم از باربر، کارگر، نظافتچی و……. به داخل سالنها وارد میشوند که در این بین افراد متفرقه و سودجو هم فرصت سوء استفاده از شرایط موجود را پیدا خواهند نمود . لذا پس از بازگشایی سالنها در خاتمه نمایشگاه، مسئولیت حفاظت و نگهداری کالاها و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب، مستقیماً بر عهده صاحبان کالا خواهد بود .
 3. دارندگان غرفه های خودساز باید پس از پایان نمایشگاه نسبت به تخریب وسایل دکوری و تخلیه بقایای آن اقدام نمایند . ضمناً واگذاری مسئولیت تخریب و جمع آوری غرفه به غیر به دلیل عدم پوشش بیمه مجاز نمی باشد و درصورت بروز حادثه ، کل مسئولیت آن فقط برعهده غرفه دار مربوطه خواهد بود .
 4. در صورت عدم تخلیه و خروج به موقع غرفه، برگزارکننده نسبت به جمع آوری و انتقال وسایل به انبار اقدام نموده و در اینصورت هزینه جابجایی و انبارداری از صاحب کالا اخذ خواهد شد. ضمن آنکه مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی وارده بر عهده صاحب کالا میباشد .
 5. چنانچه بخشی از هزینه های مشارکت شرکت کنندگان اعم از اجاره بهاء غرفه، ساخت و ساز، اجاره تجهیزات اضافه، هزینه برق اضافی، مابه التفاوت مغایرت متراژ ارزی و … بطور کامل پرداخت نشده باشد ، پیش از تسویه حساب کامل ، خروج کالاها مجاز نخواهد بود .
 1. کلیه شرکت کنندگان می باید نسبت به تکمیل و مهر و امضاء فرم حراست که در وب سایت نمایشگاه قابل دسترسی است اقدام و آنرا به ستاد نمایشگاه تحویل نمایند . تنها پس از ارائه فرم مذکور به ستاد امکان تحویل کارتهای شناسایی غرفه داران امکان پذیر خواهد بود .
 2. مسئولیت مراقبت و محافظت از غرفه و وسایل آن و نیز جلوگیری از مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه ها در ساعات دایر بودن نمایشگاه که حضور غرفه داران در محل غرفه الزامی است، برعهده غرفه داران می باشد.پس از خاتمه کار نمایشگاه در هر روز نسبت به تخلیه سالن ها و پلمب دربهای ورودی اقدام شده و مسئولیت حراست از غرفه ها برعهده انتظامات نمایشگاه خواهد بود؛ لذا لازم است مسئولین غرفه ها هر روز قبل از باز شدن درب سالن ها در محل سالن حضور یابند. هرگونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها می باشد .
 3. در زمان ساخت و ساز غرفه ها و آماده سازی سالنها تا هر زمان که در سالنها به هر دلیل بسته نشده حضور حداقل یک نفر از هر غرفه در سالن ضروری است و در صورت بروز هرگونه اتفاقی از جمله مفقود شدن کالا ، سرقت از غرفه یا ایراد آسیب به غرفه و تجهیزات آن ستاد برگزاری نمایشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال اتفاقات حادث شده نخواهد داشت . بطورکلی براساس قوانین نمایشگاههای بین المللی ، در زمان باز بودن سالنها همه گونه مسئولیت مراقبت از غرفه و لوازم داخل آن صرفاً برعهده غرفه داران میباشد .
 4. بیمه آتش سوزی برای کلیه شرکت کنندگان اجباری می باشد که توسط برگزار کننده نسبت به انجام آن برای کل سالن تحت پوشش اقدام میشود . سایر بیمه ها بصورت اختیاری بوده و به غرفه داران محترم توصیه میشود نسبت به انجام بیمه های دیگر به ویژه بیمه سرقت اقدام نمایند .
 5. در صورت مفقود شدن وسایل یا کالای داخل غرفه و یا بروز حادثه ای در محل غرفه، مراتب سریعاً به اطلاع مدیر سالن و نگهبان سالن رسانیده شود تا با حضور نماینده حراست نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام گردد. پیگیری این امر بر عهده شرکت کننده میباشد .
 6. درصورت نمایش اقلام ارزشمند و گرانقیمت که سبک و کم حجم بوده و امکان به سرقت رفتن آنها وجود دارد، به غرفه داران محترم توصیه می شود اینگونه اقلام را هر روزپس از پایان یافتن ساعت کار نمایشگاه با خود خارج نموده وروز بعد مجدداً به همراه بیاورند .
 7. در ایام آماده سازی سالن و غرفه سازی (تا قبل از افتتاح نمایشگاه) خروج هر گونه وسایل، تجهیزات، لوازم غرفه سازی و… مستلزم اخذ برگه خروج از مدیر سالن میباشد. برگه خروج باید به تأیید و امضاء مدیر سالن برسد .
 8. با توجه به اینکه اکثر کالاها و لوازم داخل غرفه ها قابل اشتعال می باشند لطفاً از هرگونه جوشکاری، برشکاری و هرگونه اقدامی در داخل سالن که احتمال بروز حریق را سبب شود خودداری نموده و وسایل دکوراسیون غرفه خود را بصورت آماده شده و صرفاً جهت مونتاژ به داخل سالن وارد نمایید .
 1. برای مسئولین هر غرفه از سوی برگزارکننده کارت شناسایی عکس دار صادر خواهد شد و الصاق آن در تمام مدت حضور در نمایشگاه برای غرفه داران الزامی است ، لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد نسبت به تکمیل فرم کارت شناسایی در وب سایت نمایشگاه و قرار دادن فایل عکس پرسنل داخل غرفه در قسمت مشخص شده اقدام نمایند. آخرین مهلت جهت تحویل فرم تکمیل شده و عکس پرسنل ، 15 روز پیش از افتتاح نمایشگاه میباشد . پس از آن برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت صدور کارت شناسایی نخواهد داشت . یادآوری میشود در صورت فقدان کارت امکان صدور کارت المثنی وجود ندارد و در صورت بروز آن ، دارنده کارت ملزم به تهیه و خرید بلیت ورودی جهت ورود به نمایشگاه میباشد .
 2. ورود وسایل نقلیه در ایام برپایی نمایشگاه به داخل محوطه نمایشگاه مطلقاً ممنوع بوده و شرکت کنندگان می توانند از پارکینگ های مجاور محل نمایشگاه استفاده نمایند.
  1. 111.شرکت کنندگانی که نیاز به اینترنت دارند باید فرم درخواست مربوطه را از وب سایت نمایشگاه تهیه و تکمیل و حداکثر تا 10 روز قبل از افتتاح نمایشگاه به مدیریت اطلاع رسانی و برنامه ریزی واقع در محل ساختمان رفاهی محوطه نمایشگاه بین المللی تحویل نمایند. هزینه مترتب بر این امر توسط متقاضی به صورت مجزا و مستقیماً به شرکت پرداخت میگردد .
   1. اطلاع رسانی نمایشگاه و انجام تبلیغات، در حالت معمول آن توسط برگزارکننده و صرفاَ در حد متعارف و متداول آن انجام میپذیرد . این تبلیغات شامل انجام مکاتبات مستقیم با مخاطبین و افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با موضوع نمایشگاه ،‌ نصب بیلبرد شهری (در شرایط خاتمه همه گیری کرونا) ، درج آگهی و یا خبر برگزاری در جراید و نشریات تخصصی ، راه اندازی وب سایت نمایشگاه و شبکه های مجازی، توزیع بروشور یا تراکت و ارسال دعوتنامه ، پیامک یا کارت دعوت به مخاطبین وحوزه های مرتبط با نمایشگاه میباشد . حجم این تبلیغات تنها در حد تبلیغات متعارف برای تمامی نمایشگاهها است و از حدود خاصی فراتر نمیرودهرگونه تبلیغات اضافه بر موارد ذکر شده و یا افزایش حجم تبلیغات فوق،‌ تنها درصورتی میسر است که شرکت کنندگان نمایشگاه آمادگی خود را جهت حمایت مالی از نمایشگاه (اسپانسرشیپ) اعلام نمایند . در اینصورت برگزارکننده آماده هرگونه همکاری و انجام تبلیغات خاص اسپانسری خواهد بود.
   2. علاوه بر موارد مندرج در بند فوق ،‌ شرکت کنندگان در نمایشگاه میباید به فراخور نوع فعالیت خود اطلاع رسانی مناسبی را به منظور آگاه نمودن مخاطبین نسبت به حضورشان در نمایشگاه به عمل آورند و در جهت جذب مخاطبین به غرفه خود ، برنامه ریزی و استراتژی تبلیغاتی مناسبی را در نمایشگاه اعمال نمایند .
   3. تاسیسات و امکانات فیزیکی محل برگزاری نمایشگاه مانند سیستم گرمایش و سرمایش سالن، سرویس های بهداشتی، پارکینگ، رستوران، آب آشامیدنی، کیفیت ساختمان و بنای سالنهای تحت پوشش و امثال آنها همگی تحت تملک و نظارت شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران می باشد. برگزارکننده هیچگونه دخالتی در کیفیت و سلامت موارد ذکر شده ندارد و صرفاً نسبت به اعلام نواقص موجود به شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران اقدام می نماید .
   4. هزینه خدمات عمومی نمایشگاه شامل هزینه برق مصرفی غرفه، هزینه پارکینگ ، تمهیدات مقابله با کرونا، بیمه آتش سوزی، ثبت نام بازدیدکنندگان و سایر خدمات معمول نمایشگاهی به طور جداگانه در فاکتور اعمال و دریافت میشود .
   5. رعایت نکاتی که در مکاتبات بعمل آمده از سوی برگزارکننده مطرح می شود الزامی است و مسئولیت عواقب ناشی از عدم توجه به مکاتبات و تماسهای بعمل آمده از سوی برگزارکننده برعهده شرکت کننده می باشد. ضمناً هرگونه توافقی میان شرکت کننده و برگزارکننده تنها در صورتی معتبر است که مکتوب و امضا شده باشد .
   6. هرگونه ادعا یا شکایت از سوی شرکت کنندگان تنها تا یکماه پس از پایان نمایشگاه معتبر بوده و پس از آن پرونده مربوط به نمایشگاه مختومه میشود . ضمناً هرگونه شکایتی درابتدا باید به برگزارکننده ارجاع شود ودرصورت عدم حصول توافق، انجمن صنفی برگزارکنندگان نمایشگاههای بین المللی ایران بعنوان حکم تعیین میگردد .

   118.در صورت بروز وقایع پیش بینی نشده( فورس ماژور) مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، اپیدمی بیماریهای واگیردار، هرج ومرج، آتش سوزی، فوت مقامات ارشد مملکتی ، تغییر قوانین جاری و … که منجر به لغو یا تغییر زمان نمایشگاه شود هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزارکننده نبوده و وجوه واریزی پس از کسر هزینه های انجام شده توسط برگزارکننده که معادل 5 % کل مبلغ قابل پرداخت است مسترد خواهد شد.

   1. چنانچه تحت شرایط اضطراری شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران اقدام به تغییر زمان یا مکان برپایی نمایشگاه نماید مسئولیتی متوجه برگزارکننده نبوده وبرگزاری نمایشگاه تابع شرایط جدید خواهد بود .
   2. در صورتیکه تعداد شرکت کنندگان به هر دلیل به حد نصاب لازم نرسد به گونه ای که مانع از تشکیل و برگزاری نمایشگاه گردد، برگزارکننده ناگزیر از لغو نمایشگاه خواهد بود و در این صورت فقط هزینه هایی که به برگزارکننده پرداخت شده مسترد خواهد گشت .
   3. کلیه وجوه قانونی که شرکت کنندگان ملزم به پرداخت آنها هستند از سوی برگزارکننده بصورت رسمی اعلام می شود. لذا هرگونه وجهی که بصورت غیر متعارف از سوی افراد حاضر در محل برگزاری نمایشگاه تحت عنوان کارگر، نگهبان، باربر، نظافتچی و یا هر نام دیگری در ازاء انجام کاری و یا بدون دلیل مشخص از شرکت کنندگان مطالبه شود ارتباطی با برگزارکننده نداشته و مورد تأیید نمی باشد .
   4. هرگونه خدمات جنبی نمایشگاه مانند فیلمبرداری از غرفه ها ، درج آگهی ، انتشار کتاب ، سی دی یا ویژه نامه که به سفارش برگزار کننده انجام پذیرد ، به صورت رسمی به شرکت کنندگان اطلاع داده میشود . لذا از هرگونه پرداخت هزینه به افرادی که احتمالاً به قصد سودجویی جهت انجام اینگونه خدمات با شرکت تماس میگیرند یا در زمان نمایشگاه به غرفه ها مراجعه میکنند، پیش از استعلام از ستاد برگزاری ، خودداری فرمایید.
   5. برگزارکننده در خصوص قوانین وضع شده از سوی شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و همچنین قیمتها ، مبالغ جرائم ، تعرفه مجوزها و یا خدمات مختلف که توسط ادارات و واحدهای مختلف آن شرکت نظیر اداره امور نمایشگاهی، ساختمان و تاسیسات، طراحی و غرفه آرایی، روابط عمومی، امور اجرایی ، حراست و انتظامات و سایر ادارات تابعه اعمال می گردد، دخالتی نداشته و خود نیز مانند شرکت کنندگان تابع قوانین مذکور می باشد. ضمناً کیفیت قوانین و نحوه برخورد مجریان آنها با شرکت کنندگان ، هیچگونه ارتباطی با برگزارکننده ندارد .
   6. در صورتیکه بدلیل تخلف از مقررات ، برگزارکننده ناچار به تعطیل نمودن غرفه ای باشد، هیچیک از وجوه پرداخت شده قابل استرداد نبوده و واحد متخلف نمی تواند ادعایی در این خصوص مطرح نماید .
   7. رعایت ضوابط و شئون اسلامی برای تمامی شرکت کنندگان و غرفه داران محترم الزامی می باشد .

   این مقررات براساس ضوابط و مقررات جاری در نمایشگاههای بین المللی و مطابق کنوانسیون اتحادیه جهانی نمایشگاهها تدوین شده و در تمام نمایشگاههای معتبر دنیا اجرا می شود. عدم توجه به آنها برگزارکننده را در پیگیری قانونی علیه متخلفین مخیر می سازد .

 1. برای مسئولین هر غرفه از سوی برگزارکننده کارت شناسایی عکس دار صادر خواهد شد و الصاق آن در تمام مدت حضور در نمایشگاه برای غرفه داران الزامی است ، لذا از شرکت کنندگان محترم تقاضا دارد نسبت به تکمیل فرم کارت شناسایی در وب سایت نمایشگاه و قرار دادن فایل عکس پرسنل داخل غرفه در قسمت مشخص شده اقدام نمایند. آخرین مهلت جهت تحویل فرم تکمیل شده و عکس پرسنل ، 15 روز پیش از افتتاح نمایشگاه میباشد . پس از آن برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت صدور کارت شناسایی نخواهد داشت . یادآوری میشود در صورت فقدان کارت امکان صدور کارت المثنی وجود ندارد و در صورت بروز آن ، دارنده کارت ملزم به تهیه و خرید بلیت ورودی جهت ورود به نمایشگاه میباشد .
 2. ورود وسایل نقلیه در ایام برپایی نمایشگاه به داخل محوطه نمایشگاه مطلقاً ممنوع بوده و شرکت کنندگان می توانند از پارکینگ های مجاور محل نمایشگاه استفاده نمایند.
keyboard_arrow_up