تولید پرلیت و پوکه معدنی

ضرورت و اهمیت پروژه: همان‌گونه که ذکر شد، پرلیت و پوکه معدنی دو ماده معدنی هستند که دارای کاربردهای گسترده‌ای در صنایع مختلف از جمله ساختمانی، کشاورزی، نفت و گاز، کاغذسازی، چاپ، بسته‌بندی، صنایع غذایی، صنایع دارویی و کیمیایی هستند. تقاضا برای این مواد از سوی این صنایع به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی برتر آن‌ها همواره در حال افزایش است. برخی از دلایل ایجاد تقاضای روز افزون برای این مواد در سال‌های آتی به شرح ذیل می‌باشد:

  • پایداری محیط‌زیست: هر دو این مواد به‌صورت طبیعی وجود دارند و تولید آن‌ها تأثیر کمتری بر محیط‌زیست، نسبت به بسیاری از مواد دیگر که در صنعت استفاده می‌شوند دارد؛ بنابراین استفاده از آن‌ها به پایداری محیط‌زیست کمک می‌کند.
  • رشد صنایع کلیدی: با توجه به حجم فزاینده تقاضا در صنایع کلیدی مانند ساختمان، نفت و گاز و کشاورزی، تولید پرلیت و پوکه معدنی به‌تدریج زیرساخت ضروری برای رشد و توسعه این بخش‌ها می‌شود.
  • مصرف انرژی: پرلیت و پوکه معدنی به دلیل خواص عایقی و مقاوم در برابر حرارت خود برای کاهش مصرف انرژی و بهبود کارایی انرژی در بناها استفاده می‌شوند. با توجه به تمرکز روز افزون بر تولید پاک و کارایی انرژی، این خاصیت خود را به ارزش افزایشی تبدیل می‌کند.
  • افزایش تقاضا: به دلیل پیشرفت‌ها در فناوری و افزایش سرعت پژوهش و توسعه، کاربردهای جدیدی برای پرلیت و پوکه معدنی کشف‌شده یا در حال کشف هستند. این عنصر جدید به بازار بیشتری منجر می‌شود و تقاضا را در آینده افزایش می‌دهد.
  • گسترش بازار جهانی: با توجه به گسترش بازارهای جهانی و رشد صنایع در مناطق مختلف، نیاز به مواد معدنی مانند پرلیت و پوکه معدنی افزایش خواهد یافت.

همه این عوامل با افزایش تقاضا برای پرلیت و پوکه معدنی در آینده، تولید انبوه این مواد را به یک ضرورت تبدیل می‌کنند.

مجموع سرمایه گذاری: 208.584  میلیون ریال

ظرفیت اسمی پروژه: 2.000 تن در سال

نرخ بازده داخلی (IRR): 24 درصد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up